Zafer Treni Ankara’dan 99 Gençle Harekete Geçti

0 37

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümüne özel 99 gençle 2023 dakika sürecek olan Zafer Treni yolculuğu başladı.
AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Zafer Treni yolculuğu öncesi açıklama yaptı. “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı içinde yolculuğa başlayacaklarını belirten Selim Yağcı “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir anlayışı içinde bu yolculuğa başlıyoruz.

2023 dakika sürecek olan bu yolculuk milletimizin hem de zafer yolculuğu ve gençlerimizin geleceğe olan inancının yolculuğudur. Bu yolculuk tarihte geçmişten nasıl zaferlerle geldiyse milletimizin bu yolculuğu tarihte devam edecektir. Bugün Anıtkabirden almış olduğumuz ilhamla Milli Mücadele’nin odak noktaları olan Duatepe’yi Kocatepe’yi ve Metristepe’yi gençlerimizle birlikte ziyaret edeceğiz” dedi.

Zafer Treni’ne herkezin bilet almasını isteyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bugün Türkiye’nin her yerinden 99 tane gençle, Cumhuriyetimizin 99. Yılına ithafen, Ulu Önder Atatürk’ün Dumlupınar’a yolculuk yapmış olduğu zafer yürüyüşünün aynısını yapıyoruz.

Dumlupınar’da söylemiş olduğu Cumhuriyeti biz kurduk ve onu yüceltmek ve yükseltmek gençlere aittir sözüyle gençlerimizle birlikte bu yolculuğa çıkıyoruz. Zafer Trenimize herkezin bilet almasını istiyoruz. Biz Cumhuriyetim ilelebet devam edeceğini gençlerin bu coşkusundan anlıyoruz.

Kaynak:sabah.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.