Yurdun Dört Bir Yanında 30 Ağustos Zafer Bayramı

0 41

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta düzenlenen törenlerle kutlanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında, etkinlikler düzenleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı önünde tören düzenlendi.Cumhuriyet Anıtı’na sırasıyla İstanbul Valiliği, 1. Ordu Komutanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çelenkleri bırakıldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, milletvekilleri ve siyasi partilerin temsilcileri ile diğer ilgililerin katılmış olduğu törende daha sonra, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, törenin ardından basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, o gün kurtuluş mücadelesi için savaşan ve zaferi kazanan milletin yeni çağda başka zaferler kazanması gerektiğini ifade etti.

Kaynak:milliyet.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.