YouTuber, Atış Talimi Sırasında Vefattan Döndü [Video]

0 53

Pek çok kişi, YouTube‘a görüntü yükleyerek para kazanmanın kolay bir şey olduğunu düşünür. Kimi içerikler hakikaten de “Bu görüntü, sahibine para mı kazandırıyor?” dedirtecek kadar kolay olsa da kimi içerikler de “Para için buna kıymet mi?” dedirtecek kadar güç ve trajik olabiliyor. ABD’nin Kentucky eyaletinde eski bir polis olan YouTuber Scott DeShields Jr., son yüklemiş olduğu görüntüsünde ikincisini dedirtti.

DeShields Jr., 1,84 milyon aboneye sahip “Kentucky Ballistics” isimli YouTube kanalında isminden da anlayabileceğiniz üzere silahlarla ilgili içerikler paylaşıyor. DeShields Jr.’ın çabucak her görüntüsü milyon izlenme sayılarını zorluyor olsa da iki hafta evvel yayılamış olduğu bir görüntü, vahim bir sebeple 14 milyon izlenmeyi aştı.

Şahsen DeShields Jr. tarafından anlatılanlara nazaran YouTuber, Serbu RN-50 model tüfek ile atış yaptığı sırada tüfek ansızın patladı ve DeShields Jr.’ın hayatla mevt ortasında birkaç gün geçirmesine neden oldu. Zırh delici sabot mermi olarak da bilinen SLAP mermi kullandığı atış denemesi sırasında Serbu RN-50, YouTuber tetiğe bastığı anda kesimlerine ayrılarak patladı.

Patlamanın akabinde tüfeğin modülleri dört bir yana saçıldı ki o sırada DeShields Jr.’ın tüfeğin yanı başında olduğunu düşünürsek aldığı hasarın iddia edebilirsiniz. Patlamanın akabinde YouTuber direkt olarak geriye savrularak düşüyor. Tüfeğin modülleri burun dahil yüzünde üç kemiğin kırılmasına, ayrıyeten sağ gözünün süreksiz olarak kör olmasına neden oluyor.

Dahası, tüfeğin patlamasıyla savrulan modüller YouTuber’ın şah damarını da parçalamış ve kimi kesimler göğüs kafesini kırarak akciğerine kadar ulaşmıştı. Neyse ki DeShields Jr.’ın babası o sırada kameranın gerisinde bulunuyordu ve patlamadan rastgele bir hasar almamıştı. Çabucak oğluna yardıma koşan baba şahramarındaki kanamayı durdurmak için elini sıkıca bölgeye bastırdı. Oğlunu otomobile bindirerek hastaneye yetiştirmeye çalışan baba, yolda birinci yardım takımlarına de haber verdi ve kendilerini yoldan almalarını istedi.

Nashville’deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki doktorlar, mucizevi bir müdahale ile DeShields Jr.’ın hayatta kalmasını sağladılar. Şah damarına müdahale edilerek kanama durduruldu ve akciğerdeki parçayı çıkarabilmek için göğüs kafesi uzunluktan boya yarılarak açıldı. DeShields Jr., yaşadığı şeyi “garip bir kaza” olarak nitelendirirken bir kaza yüzünden sevdiği işi yapmayı bırakmayacağını söyledi.

Serbu RN-50’nin YouTuber’ın yüzünde patladığı görüntü (Patlama anı 4:25)

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.