Youtube Seo Nedir?

0 13

İnternet dünyasında web sitelerinin görünürlüklerinin artması için yaptıkları çalışmalar Seo çalışmaları olarak bilinmektedir. Seo çalışmaları yalnız web siteleri için değil aynı zamanda web sitelerin sahip oldukları sosyal medya hesapları için de geçerlidir.

Buradan hareketle en önemli video içerik paylaşımı platformu olan Yotube Seo nedir; Youtube kanalının kullanıcı deneyimleri gibi birçok etkili faktörle meydana gelen kanal optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Youtube içinde de tıpkı Google arama motoru gibi bir arama motoru bulunmaktadır. İçeriğinde videoların olduğu büyük bir arama motoru şeklinde düşünülmesi gerekmektedir. Burada arama yapıldığında sizin videolarınız üst sıralarda gözükmesi için yapılacak çalışlar da Youtube Seo nedir sorusunun cevabıdır.

Youtube Seo Çalışması Nedir?

Youtube platformunda sahip olunan kanalın ve kanal içindeki videoların Youtube aramalarında önerilen videolarda görülmesi oldukça önemlidir. Youtube Seo çalışması da videolarınız önerilerde ve ilk sırlarda yer almasını sağlayan görünürlük çalışmaları anlamına gelmektedir.

Youtube Seo Nasıl Yapılır?

Yotube Seo çalışmasında izlenmesi gereken aşamalar şu şekildedir:

  • İlk olarak Youtube anahtar kelime araştırması yapılmadır,
  • Tıpkı web sitelerinde olduğu gibi videoların kaliteli içeriklerden oluşması gerekmektedir,
  • Çekilen videonun başlığının optimize edilmesi gerekmektedir,
  • Video başlığı kadar video açıklamasının da optimize edilmesi oldukça önemli olduğu için video açıklamasında optimize edilir,
  • Video için oluşturulan etiketler de optimize edilir,
  • Video için dikkat çeken küçük bir resim yapılması,
  • Video içeriklerine alt yazı eklenmesi basamakları takip edildiğinde başarılı sonuçlar elde edilebilecektir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.