Yemeksepeti puanları ne işe fayda, nasıl kullanılır?

0 81

Pandemi devrinde Yemeksepeti üzere online sipariş platformlarının ehemmiyeti arttı. Bilhassa restoran ve kafelerin paket servis uygulamasına geçiş yapmasının akabinde kullanıcı sayısı önemli halde arttıran platform, 19 milyon kişiye ulaştı. Şirket verilen her siparişin karşılığı olarak kullanıcıların hesabına çeşitli puanlar tanımlıyor. Bu puanları sipariş vermenin dışında da çeşitli aktivitelerle kazanmak mümkün. Pekala Yemeksepeti puanları ne işe yarıyor, nasıl kazanılır?

Yemeksepeti puanları nedir?

Platform, 2020 yılında pandeminin de tesiriyle 19 milyon aboneye ulaştı.

Öncelikle Yemeksepeti puanları ve kuponlarının tıpkı şey olmadığını belirtelim. Yemeksepeti uygulamasında 2 farklı puan tipi mevcut. Bu puanlardan birincisi toplam puan, şimdiye kadar hesabınıza siparişlerden yahut çeşitli aktivitelerin akabinde tanımlanan puanların karşılığıdır. İkincisi ise haftalık puan olarak isimlendirilir. Bu puanlar ise bilhassa muhtarlık yarışında işinize epeyce yarayan haftalık olarak biriktirdiğiniz puanlardır.

Puanlar ne işe fayda?

Muhtarlık yarışı, yemeksepeti uygulamasının hayata geçirdiği, bir hafta boyunca en fazla puan toplayan kişinin muhtar olarak ayrıcalıklara sahip olduğu bir yarıştır.

Yemeksepeti uygulamasında sık sık etkinlikler ve kampanyalar oluyor. Bunların başında ise Muhtarlık yarışı geliyor. Bu aktiflik, her hafta Pazartesi günü başlayarak Pazar gününe kadar devam eden bulunduğunuz bölgede en fazla puanı toplayan kullanıcının muhtar olduğu bir müsabakadır.

İşte puanlar ne işe yarıyor sorusunun yanıtı ise tam olarak burada karşılığını buluyor. Yemeksepeti, kazandığı puanlar sayesinde muhtar olan kullanıcıya birçok vakit indirim kuponu üzere çeşitli ayrıcalıklar veriyor. Buradan puanların direkt olarak indirim kuponu üzere ayrıcalıklar sağlamadığını söyleyebiliriz.

Yemeksepeti puan kazanma prosedürleri

Üstelik Yemeksepeti, hesabınıza vazifeleri tamamladığınız takdirde 1 ila 50 ortasında puan tanımlıyor.

Doğal ki, uygulamada en fazla puan kazanacağınız aktivite sipariş vermek olacaktır. Lakin siparişin yanı sıra puan kazanacağınız birçok misyon mevcut. Bu misyonlar büyüklüklerine nazaran sizlere 1 ila 50 ortası puan vermektedir.

  • Yemeksepeti uygulamasına her girişinizde 1 puan
  • Uygulamadan vereceğiniz her sipariş için 50 puan
  • Aldığınız siparişe puan vermek 10 puan
  • Aldığınız siparişe yorum yapmak 25 puan
  • Cüzdan ile sipariş vermek 30 puan
  • Facebook arkadaşlarını çağırmak 25 puan
  • Kredi kartı ile Online sipariş ekstra 20 puan
  • Joker indirimli sipariş ekstra 20 puan
  • Coca-Cola menü siparişi ekstra 25 puan
  • Vodafone menüleri sipariş verme ekstra 25 puan

Yemeksepeti uygulamasının düzenlediği etkinliklere katılıp, bu misyonları yaptıktan sonra indirim kuponu, kampanya hakkı üzere ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.