Xiaomi’den Bill-Melinda Gates’in Boşanma Kararına Gönderme

0 55

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, toplumsal medya kullanımı konusunda pek de âlâ bir sicile sahip değil. Şirket, şahsen kendi CEO’su tarafından atılan gönderiler de dahil olmak üzere pek çok kusurlu paylaşımda bulunmuş ve bunları silmek zorunda kalmıştı. Artık bu kusurlu paylaşımlara bir yenisi, Xiaomi’nin Birleşik Krallık hesabından eklendi.

Xiaomi Birleşik Krallık Twitter hesabı tarafından paylaşılan bir tweet; hem vermiş olduğu bildiri, hem kullanılan görsel hem de paylaşımın yapıldığı aygıt nedeniyle ziyadesiyle eleştirildi ve alay konusu oldu. Şirket kelam konusu tweeti sonradan sildi silmesine lakin ekran imgeleri çoktan alınmış ve paylaşım viral olmuştu.

Xiaomi Birleşik Krallık tarafından atılan skandal tweet

Xiaomi Birleşik Krallık, kelam konusu paylaşımında tam olarak, “Milyarder eşinizden ayrılmak en akla yatkın seçenek olmayabilir lakin Mi 11’imiz 55W kablolu turbo şarjı kullanarak 45 dakikada tam şarj olur, yani ayrılmaya ebediyen hazırsınız demektir” sözlerine yer veriyor. Evet, ne yazık ki Xiaomi Birleşik Krallık bu tweetinde Mi11’in süratli şarj özelliğini öne çıkarmak için Bill Gates ile eşi Melinda Gates’in almış olduğu boşanma kararına göndermede bulunuyor.

Tweet, metin kısmında gereğince berbat bir bildiriye sahip değişmiş üzere Xiaomi Birleşik Krallık bir de görsel ekledi. Kelam konusu görselde Melinda isimli bir şahıstan gelen bildiride “Konuşmamız gerekiyor” yazıyor. İddia edebileceğiniz üzere kelam konusu paylaşım çok fazla reaksiyon aldı ve Xiaomi Birleşik Krallık, tweete derhal sildi.

Haberimizin başında Xiaomi’nin paylaşımın yapıldığı aygıt ile alay konusu olduğundan bahsetmiştik. Xiaomi Birleşik Krallık, tüm aksilikler üst üste binmiş üzere Bill Gates ile eşi Melinda Gates’in boşanma kararına göndermede bulunduğu paylaşımını bir Xiaomi telefon yerine iPhone üzerinden yaptı. Böylelikle kelam konusu tweet güzelden güzele Xiaomi Birleşik Krallık’ın hatırlamak bile istemeyeceği bir paylaşım haline gelmiş oldu.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.