WordPress Nedir Ne İşe Yarar?

0 32

WordPress sistemi 2003 yılında ortaya çıkmış ve her geçen sene yoğun bir şrkilde talep görmüştür. Öyle ki hızlı web site kurulumuna dair ele alınır ve profesyonel sonuçlara ulaşmanız kaçınılmaz hale gelir.

WordPress İle Neler Yapılabilir?

Web site kurulumuna dair önemli bir yere sahiptir. WordPress nedir ne işe yarar sorgulayanlara öncelikle site yapılarından söz edilebilir. Şöyle ki:

  • Kurumsal bir web sitesi ya da e-ticaret platformuna dair ele alınabilir.
  • Hem blog hem de fotoğraf paylaşım sitelerinde de değerlendirilebilir.

Bunlar kadar haber ile ilan sitesi açmak isteyenlerin tercihi haline gelmiştir. Sunucular, eklentiler ve de tema alternatiflerinin bir hayli fazla olduğu görülüyor. Hal böyle olunca herkes aradığını kolaylıkla buluyor ve web site kurulumu ile tasarımına dair harekete geçiyor.

WordPress Özellikleri Nelerdir?

WordPress nedir ne işe yarar merak edenlere her bir özelliğinden de söz etmek gerekir. Örneğin güvenliğe dair lisansa değinilir ve yetkili bir yazılım sistemi olduğu belirtilir.

Yerel sunucu ile faaliyet göstermek adına WordPress tercihinde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra UTC kolaylığından kaynaklı olarak dünya çapında talep görmektedir. Devamında gelen:

  • Kullanıcı yönetiminin kolay olması da tercih edilmesini sağlıyor.
  • Dinamik sayfa yapılarına kısa sürede sahip olmanız esas alınır.

İçerik yönetimi de kolaylıkla gerçekleşir ve SEO uyuma yer verilebilir. Özellikle de anahtar kelimelere ve de içerik başlıklarına karşı SEO uyumunun üzerinde durmak fayda sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.