WordPress Eklenti Nedir?

0 70

WordPress eklentilerinin temelde kod parçacıkları olduğunu belirtmek gerek. Bu kod parçacıkları siteye eklenecek özellikleri temsil eder. Aynı zamanda sitenin işlevleri için de yine kodlar üzerinden harekete geçilir ve daha donanımlı bir platforma imza atılır.

WordPress Eklentileri Ne İşe Yarar?

WordPress eklenti nedir merak edenler işlevsellikten söz edilir ve sitelerin donanımlı hale gelmesinde etkili olduğu bilinir. Bunun üzerine öne çıkan WooCommerce ve de Yoast SEO gibi eklentiler üzerinden işlem görülebilir.

Eklentiler herhangi bir blog sitesine dair ele alınabilir. Sitelerin blog içerikleri ya da soru – cevap alanları için eklentilerin üzerinde durulur. Bunun yanı sıra:

  • Mağazacılık işlemlerine dair eklentiler önem arz eder.
  • E-ticaret siteleri için de eklentiler eşliğinde işlem görülür.

Gerek kişilerin gerekse kurumların bu tarz eklentilere başvurmaları mümkün olacaktır. En iyileri araştıranlar en kısa sürede sonuç alabilir ve hedef kitleye ulaşabilir. Öyle ki en iyilerin üst sıralarda yer edinmesi kolay hale gelir.

En İyi WordPress Eklentileri

WordPress eklenti nedir soranlar gerek online alışverişe gerekse blog içeriklere dair ayrı ayrı her birini ele alabilir. Birkaç eklentiden söz edilir ve hepsinin de site işlevi açısından dikkate alınması gerektiği belirtilir.

Yaygın olarak WooCommerce üzerinden e-ticaret işlemlerine geçilir. Bunun kadar öne çıkan W3 Total Cache ya da Jetpack gibi eklentilere de değinilebilir. Aynı zamanda Contact Form 7 bunlar arasında gösterilir ve eklentiler kod parçaları ile işlenir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.