Windows 10’un Oyun Performansı Düzeldi

0 61

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Microsoft’un son Windows 10 güncellemelerinin oyun performansını mahvettiği bir meseleden bahsetmiştik. Hususla ilgili yaptığımız açıklamalarda, neden bu türlü bir şeyin yaşandığının bilinmediğini belirtmiştik. Şimdiyse oyuncuların canını sıkan yanılgıyla ilgili bir resmi bir gelişme yaşandı. Microsoft, bu sorunun düzeltilmesini sağlayacak düzeltme yamasını resmen yayınladı.

Kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimlere nazaran Windows 10’daki oyun performansını sıfırlayan güncellemeler, temelinde KB5001330 ve KB5000842 kodlarıyla yayınlanmış olanlardı. Bu güncellemeler, oyunlarda fps düşüşlerine ve hatta direkt çökmelere yol açıyordu. Üstelik NVIDIA da bu türlü bir sorun olduğunu doğrulamış ve KB5000842 kodlu güncellemenin NVIDIA‘nın vsync teknolojisiyle çakıştığını söylemişti. İşte bu meseleler, düzeltme yamalarıyla giderilmiş üzere görünüyor.

Microsoft’tan açıklama geldi

Microsoft’un internet sitesinden yapılan açıklamalara nazaran kelam konusu sıkıntılar, şirket tarafından biliniyordu. Fakat bu problemlerin fazla yaygın olmadığını bildiren yetkililer, düzeltme yamaları ile birlikte de problemlerin ortadan kaldırıldığını tabir ediyorlar. Microsoft’a nazaran yaşanan sıkıntılar, birden çok monitör kullanan, tam ekran ya da kenarlıksız pencerelerle oyun oynayan kullanıcıları etkilemişti.

Bu ortada, kelam konusu düzeltme yamalarını bilgisayarınızda bir güncelleme olarak görmemiş olabilirsiniz. Bunun nedeni, şirketin sunucu tarafında kimi süreçler yaparak kelam konusu düzeltmeleri sağlamış olmasından kaynaklanıyor. Yani kullanıcılar, bilgisayarını kapayıp tekrar açtıklarında yaşadıkları performans problemlerinden kurtulmuş olacaklar. Öte yandan, soluğu Reddit‘te alan birtakım kullanıcıların problemlerin düzeldiğini bildirdiklerini de açıkça söyleyebiliriz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.