Windows 10 bir özelliğine daha veda ediyor

0 74

Microsoft, 2017 yılında duyurduğu Timeline(Zaman Çizelgesi) özelliğini kaldırdığını duyurdu. Windows 10 ile hayatımıza giren Vakit Çizelgesi özelliği, kullanıcıların taşınabilir aygıtlarda yapılan son süreçleri Windows’ta görmesini sağlıyor.

Windows 10 Vakit Çizelgesi özelliği kaldırıldı

Cortana’nın Windows kullanıcıları tarafından tercih edilmemesinden ötürü Vakit Çizelgesi özelliğinin kaldırıldığı kestirim ediliyor. Microsoft hesabını iOS yahut Android aygıtlarında faal olarak kullanan bireyler tarafından tercih edilen Vakit Çizelgesi, yerini uygulamaların senkronizasyon özelliğine bıraktı.

Windows 10 Insider Preview Build 21359 güncelleme açıklamasında, “Etkinlik geçmişini Microsoft hesabı (MSA) ile senkronize eden kullanıcılar, artık Vakit Çizelgesi’ne yeni aktiflik ekleyemeyecek.” sözleri yer alıyor.

AAD(Azure AD) ile bağlı hesapların etkinlenmeyeceğini belirten şirket, senkronizasyonun uygulama bazında gerçekleştirilebileceğini açıkladı. Kullanıcılar artık Chrome ve Firefox üzere tarayıcıların geçmişlerini yalnızca uygulamalarda yer alan senkronizasyon özelliğini kullanarak takip edebilecek.

Son kullanılan belgelerin OneDrive ve Office yazılımlarını kullanarak görüntülenebileceğini belirten şirket, standart kullanıcılar için de yakın vakitte güncelleme geleceğini açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.