Windows 10 21H1 Güncellemesi Yayınlandı

0 59

Windows 10’un sıradaki büyük güncellemesi, bugün aygıtlara getirilmeye başlıyor. Güncelleme, çoğunlukla uzaktan çalışma deneyimini geliştirecek özelliklere getirilen geliştirmeleri kapsayacak. Böylelikle bir müddet daha hayatımızın bir modülü olacak olan pandemi süreci devam ederken meskenlerinden çalışan Windows kullanıcılarına sürat ve kolaylık sağlanacak.

Büyük güncellemeyle birlikte gelen en büyük geliştirme, girişte kolaylık ve güvenlik sağlayan Windows Hello özelliğine getirilecek. Artık oturum açmak için harici kamera kullanımı mümkün olacak. Bunun yanında güvenlik için geliştirilen ve iş hayatında da ehemmiyet taşıyan kimi uygulamaların hızlanması sağlanacak.

Büyük güncellemenin getirdiği değişiklikler:

  • Windows Hello çoklu kamera ve harici kamera dayanağı
  • Windows Defender Uygulama Müdafaası optimizasyonu
  • Windows İdare Araçları (WMI) ve Küme Prensibi Hizmeti (GPSVC) performans geliştirmeleri

Windows 10’un büyük 21H1 güncellemesinden beklememiz gerekenlerin bunlar olduğu, haftalar evvel belirtilmişti. Verilen bilgilere nazaran bu güncellemeyle birlikte bilgisayara girerken parola kullanımını ortadan kaldıran Windows Hello’ya kamera ekleme özelliği gelecek. Kullanıcının yüzünü epey akıllı bir biçimde tarayan ve hilelere geçit vermediği söylenen uygulamayı rastgele bir harici kamera bağlayarak kullanabileceğiz.

Yöneticilerin güvenlik gayesiyle uygulamaları sanallaştırılmış bir biçimde yapılandırmasına imkan sağlayan Windows Defender Uygulama Müdafaası hızlanmış olacak. Böylelikle evrak açma üzere süreçlerde vakitten tasarruf sağlanacak.

Windows İdare Araçları (WMI) ve Küme Unsuru Hizmeti (GPSVC) optimize edilmiş olacak. Microsoft’un dediğine nazaran bu geliştirmeler “uzaktan çalışma senaryolarını desteklemeye” yarayacak.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.