WhatsApp kalın yazma nasıl yapılır?

0 83

Aylık 1 milyardan fazla etkin kullanıcısı olan anlık iletileşme yazılımı WhatsApp, kendimizi tabir etmenin en yaygın yolu haline geldi. Kurulduktan 5 yıl sonra Facebook tarafından satın alınan uygulama, sesli ve imajlı görüşme özelliklerini de bünyesinde bulunduruyor. Beşerler birbirleriyle daha interaktif bir formda irtibat kurabiliyorlar.

WhatsApp üzere uygulamaların ortak bir sorunu var: hisleri olduğu üzere karşıya aktaramamak. Yazılı mesajlaşmanın tabiatı gereği, o an için kanılarımızı iletmekte yetersiz kalabiliyoruz. Bu sıkıntıya kayıtsız kalmayan WhatsApp’ın geliştirdiği birtakım tahliller var. Emojiler ve çıkartmalar bunların başında geliyor. Ama yetersiz kaldığı durumlarda, iletileri biçimlendirme özelliği devreye giriyor.

Örneğin kıymetli bir husus hakkında ileti yazarken özellikle vurgulamak istediğiniz kelimeyi kalın punto ile yazabiliyorsunuz. Vurguladığınız söz karşıdaki kişinin dikkatini daha fazla çekiyor. Pekala bu nasıl yapılacak? WhatsApp kalın yazma rehberimizde ayrıntılı bir halde anlattık. Bütün süreçler Android, iPhone ve WhatsApp Web için geçerli.

WhatsApp kalın yazma – Android

“WhatsApp kalın punto nasıl yazılır?” sorusunun aslında iki karşılığı var. Birinci olarak Android telefonlar için birinci teknikten başlayarak açıklayacağız. Rastgele bir kelimeyi, başına ve sonuna * (yıldız) işareti koyarak kalın punto ile yazabilirsiniz. Yıldız simgesi karşı tarafta gözükmeyecek. Kalınlaşan söz motamot yazıldığı üzere iletilecek.

Yıldız işareti Kalın yazılan söz Kalın yazılan cümle

Cümleleri de kalın yapmak mümkün. Bunun için yıldız işaretini sözün değil, cümlenin başına ve sonuna yerleştirmeniz gerekiyor. Örneğin “Merhaba nasılsın?” tabirini külliyen kalın yapmak için şöyle yazmanız gerekiyor: *Merhaba nasılsın?*

WhatsApp’taki o bildiri kalınlaşıyor ve bu formda karşı tarafa iletiliyor.

WhatsApp kalın yazma – Android: Alternatif yol

“WhatsApp kalın nasıl yazılır?” mevzusuyla ilgili alternatif bir yol daha bulunuyor. Birçok kişi farkında olmasa da, WhatsApp’ın kendi içinde metin biçimlendirme seçeneklerinin yer aldığı bir menüsü var. Burası sayesinde, üstteki üzere yıldız işareti koymaya gerek kalmadan kalın punto ile bildiri yazılabiliyor.

O menüye ulaşmak için:

– Sohbet ekranına rastgele bir ileti yazın.
– Söze yahut cümleye basılı tutun.
– Burada kalın, italik, tek aralıklı, üstü çizili üzere seçenekler göreceksiniz.

WhatsApp’ın metin biçimlendirme menüsü

“Kalın” düğmesine basın. Kalın yazma süreci otomatik olarak hallolacak ve seçtiğiniz metni karşı tarafa olduğu üzere iletecektir.

WhatsApp kalın yazma – iPhone (iOS)

WhatsApp kalın punto ile yazma süreci Android’de olduğu kadar iOS aygıtlarda da çok kolay. Bahse husus olan * (yıldız) işareti iPhone için de geçerliliğini koruyor. Yani sözün yahut cümlenin önüne ve gerisine * koyduğunuzda ileti kalınlaşıyor. Elbette karşı tarafa yıldız simgesi gitmiyor.

Alternatif olarak, iPhone için bir öbür WhatsApp kalın yazma sistemi daha var. WhatsApp, Android’de olduğu üzere iOS’te de metin biçimlendirme seçenekleri sunuyor. Yıldız işareti koymaya gerek kalmadan kalın punto ile ileti yazabiliyorsunuz.

O menüye ulaşmak için:

– Metin alanına rastgele bir ileti yazın.
– Söze yahut cümleye bir kere dokunun. Seç yahut Tümünü Seç butonlarından birine basın.
– Karşınıza çıkan B_I_U düğmesine tıklayın.

iPhone WhatsApp ile kalın yazma

Buradaki KalınİtalikÜstü çizili ve Tek aralıklı seçeneklerinden birini seçin. WhatsApp kalın yazma süreci tamamlanacak ve bildiriniz karşı tarafa gönderilecektir.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.