Webte Bilgi Alışverişi

0 32

Siteniz sinyallere tam olarak uymasa bile, ne kadar çok veri toplarsanız başarı şansınız da o kadar yüksek olur, ancak başarılı olduğunuz tek konu veri toplamaksa büyük sorununuz var demektir. Anahtar kelimeler ve dizinlere kayıt ekleme önümüzdeki yıllarda da sıralamaları etkileyen en önemli faktörler olarak kalacak ancak arama motorlarında meydana gelen, kalabalıkların bilgeliğini kullanmaya yönelik gelişmeler hız kazanmaya devam etmekte. Link çalışması ve tanıtım yazısı seo açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Peki bu gelişmelerin ardından ne gelecek? Üzerinde çalışılan konular yapay zeka ve dilsel kullanıcı arayüzleri. Sesi esas alan bu arayüzlerin kullanılmaya başlanması insan bilgisayar arayüzünü, insanların arama yapma, çalışma ve oyun oynama biçimlerini tamamen değiştirecek. Talimatları klavye aracılığıyla yazmaktansa bilgisayarınızla konuşup ne yapacağını söylemek işinizi çok daha kolay hale getirecek.

“Klavyeler kişisel bilgisayar benzeri araçlarımız için ilkel ve birinci kuşak bir arayüzdür. Bu sayede bilgiye ulaşırız fakat paylaşım sağlanmaz. İnsanlar birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunurken parmaklarını oynatmazlar. Konuşurlar ve eşzamanlı ve birbirini engellemeyen kanallar aracılığıyla zengin içerikli duygusal ve bedensel bir dil kullanırlar.

Diğer bir deyişle, insanlar arasındaki en önemli, en doğal ve en kapsamlı iletişim biçimi konuşmadır ve çok yakında bu yeni bilgisayımsal domainde bilgisayarlarımızla bir arayüz oluşturmamız mümkün hale gelecek!’ Bu tür teknolojilerin ne zaman hayata geçeceğini tam olarak kimse bilmiyor. Son zamanlarda piyasa çıkma aşamasında olan fakat çıkması beklenenden çok daha uzun sürmüş teknolojik gelişmelerle dolu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.