Uzun müddettir beklenen Instagram özelliği yolda!

0 58

Akıllı telefonların yükselişi, toplumsal medyayı kullanım formumuzu değiştirdi. Bir periyot herkesin bilgisayarlarından giriş yaptığı bu platformlar, artık neredeyse tüm trafiğini mobilden alıyor. Bu durum Twitter ve Facebook üzere şirketlerin mobile yaklaşımlarını etkiliyor. Bunun en net örneği ise Instagram tarafında yaşanıyor.

Tanınan fotoğraf ve görüntü paylaşım uygulaması, bugün 1 milyardan fazla etkin kullanıcıya sahip. Lakin bu kullanıcıların çok azı web sitesinden giriş yapıyor. Bunun ana nedeni ise akıllı aygıtların yükseliş devrinde çıkan platformun, büyük oranda taşınabilir için tasarlanması. Şirketin web sitesinin olmasına karşın pek çok kritik özelliğin kapalı olması, kullanmak isteyen kullanıcıların önüne geçiyor. Neyse ki bu çok yakında değişiyor.

İnstagram web uygulamasına paylaşım özellikleri geliyor

Alessandro Paluzzi isimli bir analist, kısa mühlet evvel yaptığı bir paylaşımda, Instagram’ın web sitesindeki gönderi paylaşım ekranına ulaşmayı başardığını açıkladı. Bu kısma tam olarak nasıl eriştiğini açıklamayan Paluzzi, özelliğin ekran imajlarını takipçileriyle paylaştı. Böylece Instagram tarafından resmi olarak doğrulanmasa da web sitesinin yeni yetenekler kazanacağı ortaya çıkmış oldu.

Çok yakında duyurulması beklenen özellik, Instagram kullanıcılarının tarayıcıdan girerek gönderi paylaşmasına ve öykü eklemesine müsaade verecek. Aslında bu özellik hali hazırda taşınabilir web versiyonlarda bulunuyordu. Lakin masaüstü tarafında, uzun müddettir hasretle bekleniyordu. Bu yeniliklerin bilhassa mesleği toplumsal medya olan bireylerin işini kolaylaştırması bekleniyor.

iPad kullanıcılarının yüreği buruk

Bu yeniliğin bilhassa iPad kullanıcılarını sevindirmesi bekleniyor. Aslında Instagram uygulaması, iPadOS için hali hazırda kullanılabilir durumda. Lakin adeta çakma bir sürüm üzere gözüken uygulama, direkt iOS versiyonu olarak çalışıyor. Bu da bilhassa büyük ekranın tadının çıkarılmasının önüne geçiyor. Her ne kadar yeni web sürümünün iPad kullanıcılarının işine gelecek olsa da, kullanıcılar şirketin daha uyumlu bir sürüm çıkarmasını dört gözle bekliyor. Ne yazık ki gelen bilgiler, bunun  kısa müddet içerisinde gerçekleşme ihtimalinin pek de bulunmadığını gösteriyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.