Twitter’ın Türkiye temsilcisi muhakkak oldu

0 84

Toplumsal medya düzenlemesi kapsamında Türkiye’ye temsilci atayacağını açıklayan Twitter, artık resmi olarak şirket haline geldi. Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Limited Şirketi’nin kuruluşunu tescil ettiren toplumsal medya ağı Türkiye temsilcisi olarak Kevin Cope‘u seçti.

Twitter’ın ofisi İstanbul Levent’te

Toplumsal medya ağı kurduğu şirket ile 22 Nisan 2021 itibariyle faaliyetlerine resmi olarak başladı. Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanan İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde yer alan kayda nazaran Twitter’ın Türkiye’deki merkezi İstanbul Levent Kanyon‘da yer alıyor.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine nazaran ABD’nin Delaware eyaletinde bulunan T.I. Redwing LLC isimli şirket tarafından, 10 bin TL’lik sermaye ile kurulan Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Ltd. Şti. ile Twitter Türkiye’de hukukî kişilik kazandı.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kayıtlarında da yerini alan Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Ltd. Şti.’nin faaliyet alanları ise şu biçimde:

“Twitter kümesinin küresel faaliyetleri, eserleri, idari ve işletmesel süreçleri ile ilgili olarak stratejik, mali, pazarlama, üretim, iş süreçleri, regülasyon, içerik, proje vb. mevzularında takviye sağlamak, üstte sayılan her türlü mevzuda öbür teknik, profesyonel dayanak, danışmanlık ve hizmet faaliyetlerini yürütmek; internet ve bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri takip etmek; internet hizmetleri ve uygulamalarını geliştirmek; internet reklamcılığı da dahil olmak üzere reklamcılık ile ilgili her türlü eser ve hizmet için direkt yahut dolaylı olarak satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak; yazı, işaret, sembol, fotoğraf, fotoğraf, görüntü, ses dahil lakin bunlarla sonlu olmaksızın kullanıcılar tarafından meydana getirilecek içerikler ile söz ve gönderilerin internet ortamına aktarılmasına ait internet siteleri, platformlar ve uygulamaları kurmak, bunları işletmek, yönetmek ve geliştirmek; her türlü dijital ortamdaki her türlü içerik hizmeti faaliyetlerinde bulunmak; her türlü web portalı faaliyetlerinde bulunmak; her türlü bilgisayar programlama faaliyetlerinde bulunmak (uygulama, data tabanı, sistem, data tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanması vb.). Şirket hedefini gerçekleştirmek için her türlü başka iş ve süreçleri yapabilir, gayrimenkul alabilir, satabilir, kiralar, kiraya verir bunlar üzerinde tıpkı ve şahsi her türlü hakları tesis edebilir, ipotek alabilir, ipotek verebilir ve ipotekleri fek edebilir; her türlü hukuksal, ticari, endüstriyel, finansal ve başka süreçlerde ve taahhütlerde bulunabilir, mukaveleler akdedebilir.”

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.