Twitter’ın Paralı Hizmetinin İsmi ve Fiyatı İçin Yeni Argüman

0 78

Toplumsal medya platformlarının çok büyük bir kısmı fiyatsızdır. Para kazanmak için farklı teknikler izlerler. Örneğin Facebook, elde ettiği gelirin kaynağı olarak kullanıcıların gördüğü reklamları işaret etmektedir. Twitter ise bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Son devirlerde sık sık daha fazla özelliğe sahip, paralı bir abonelik sistemi getireceği istikametinde haberler çıkan Twitter, bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Artık de daha evvel de bilakis mühendislik yaparak uygulamalar hakkında bilgiler veren bir yazılım mühendisi, uygulama hakkında açıklamalar yaptı.

İsmi Twitter Blue olacak

Paylaşımı görüntüleyemiyorsanız buradaki temasa tıklayabilirsiniz.

“Twitter gelecek abonelik servisini “Twitter Blue” olarak isimlendiriyor, fiyatı şimdilik 2,99 dolar/aylık, fiyatlı hizmetler ortasında; Tweet geri alma, Koleksiyonlar”

Wong’un yaptığı incelemeler, Twitter’ın fiyatlı abonelik servisi ile sunacağı özellikler ortasında yer imlerini daha güzel derlemeyi sağlayacak özellikler, geri al düğmesi üzere hizmetler yer aldığını ortaya koyuyor. Bu özelliklerin bir kısmı, daha evvel yapılan Twitter anketlerinde de yer alıyordu.

Twitter işaretlerini vermişti

Paylaşımı görüntüleyemiyorsanız buradaki irtibata tıklayabilirsiniz.

“Twitter Yer İmi Koleksiyonları üzerinde çalışıyor, bir öteki deyişle pek çok kişinin istediği ‘yer imi klasörleri’ “

Twitter’ın fiyatlı bir abonelik sistemine geçeceği uzun vakittir konuşuluyordu. Fiyatlı üyelik söylentilerini en çok hareketlendiren gelişme ise Twitter’ın verdiği bir iş ilanı olmuştu. Bu iş ilanında platformun bir abonelik servisi üzerinde çalışacak bir takım kurduğu, bu takımın ödeme ve Twitter.com takımı ile yakın halde çalışacağı belirtilmişti.

Twitter’ın muhtemel fiyatlı abonelik sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatlı versiyonu kullanır mıydınız?

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.