Twitter’da “Bu Nasıl Kapanma ki” Diyerek Yapılan Paylaşımlar

0 59

Türkiye, dün akşam prestijiyle 17 günlük mecburî kapanma sürecine girdi. Pek çok işyerinin kepenklerini süreksiz olarak kapalı tutmak zorunda kaldığı, vatandaşların “özel durumlar dışında” sokağa çıkmalarının yasak olduğu kapanma süreci, pek de planlandığı formda başlamamış üzere görünüyor.

Türkiye’nin dört bir yanından paylaşılan fotoğraflar, birtakım bölgelerde kapanma sürecinin öncesine kıyasla dahabüyük yoğunluklarolduğunu gösteriyor. Bilhassa Türkiye’nin en kalabalık kenti olan İstanbul’da pek çok yolda çok yoğunluk nedeniyle trafik durma noktasına gelmiş durumda.

“Kapanma” sözünde “-ma” ekini olumsuzluk eki olarak kabul eden birtakım vatandaşlar, kapanmamak konusunda hayli ısrarcı görünüyor. Bilhassa İstanbul’dan Ege’ye başlayan kuvvetli göç dalgası, birtakım vatandaşlarımızın 17 günlük kapanma sürecini “17 gün tatil” olarak kabul ettiğini düşündürüyor.

17 günlük kapanma sürecinin daha birinci gününden istenmeyen imajların ortaya çıkması, toplumsal medya kullanıcılarının da dikkatinden kaçmadı. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından paylaşmış oldukları fotoğraflar ile kapanma sürecinin sadece isimde “kapanma” kalmasını eleştiren vatandaşlar, duruma yansılarını Twitter üzerinden lisana getirdiler.

Twitter kullanıcılarının #BuNasılKapanmaki etiketi ile yapmış oldukları paylaşımlardan kimileri şu biçimde;

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.