Twitter’a Para Kazanabileceğiniz Yeni Özellik Geliyor

0 68

Dünyanın en tanınan toplumsal ağlarından biri olan Twitter, bugüne kadar sayısız paylaşımda bulunan ve yüz binlerce takipçiye ulaşan fenomen ya da içerik üreticilerin para kazanmasını sağlayacak rastgele bir yol sunmamıştı. Yaşanan son gelişmeler ise bu durumun değişebileceğini gözler önüne seriyor.

Toplumsal ağ uygulamalarına uyguladığı aksine mühendislik süreçleri ile uygulamalara gelecek yenilikleri ortaya çıkaran Jane Manchun Wong, Twitter’ın yaklaşmakta olan bir özelliğini keşfetmeyi başardı. Yapılan keşfe nazaran Twitter, yakın bir gelecekte kullanıcıların “bahşiş kutusu” oluşturmasına imkan tanıyacak. Bu sayede takipçileri, kullanıcıyı desteklemek için bahşiş verebilecek.

Twitter’ın yeni özelliği bu türlü görünecek

Wong’un keşfettiği özellik, Twitter’daki profil sayfalarına yeni bir buton geleceğini gözler önüne seriyor. Üzerinde para simgesi olacak bu butona tıklayan kullanıcılar, farklı ödeme araçları ya da platformlar aracılığıyla takip ettikleri Twitter kullanıcısı için bağışta bulunabilecekler. Şu an için tespit edilen bağış araçları ortasında Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo yer alıyor. Şirket ayrıyeten, bir müddettir Superfollow isimli bir fiyatlı abonelik sistemi ile Twitter’ın Clubhouse’a benzeyen özelliği Twitter Spaces’a da bahşiş kutusu özelliği getirmeye çalışıyor.

Twitter’ın yaklaşmakta olan özelliği ile ilgili hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Haliyle bu özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı ve kullanılabilmesi için ne üzere şartların sağlanması gerektiği bilinmiyor. Lakin Jane Manchun Wong’a nazaran kelam konusu özellik, neredeyse hazır durumda. Yani kullanıcılar, yakın bir gelecekte bu özelliği kullanmaya başlayabilirler.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.