Twitter Spaces, takipçi kaidesi ile kullanıma açıldı

0 63

Twitter, sesli sohbet özellikli irtibat uygulaması Clubhouse’a alternatif olarak geliştirdiği Spaces özelliğini kullanıma sundu. Kasım ayında beta süreciyle hayatımıza giren Twitter Spaces evvelce yalnızca iPhone’larda vardı.

Mart’ta bu özelliği Android’e taşıyan toplumsal medya ağı evvela sonlu sayıda kullanıcının erişimine açmıştı. Spaces’i kullanmak isteyenlere düzgün haberi veren Twitter artık sesli sohbet odası oluşturulmasına müsaade ediyor. Lakin bu noktada sahip olmanız gereken çok kıymetli bir kriter var…

Twitter Spaces için en az 600 takipçi gerekiyor

Spaces’e birinci etapta bütün kullanıcıların erişemeyeceğini belirten Twitter, özelliğin asgarî 600 takipçili hesaplarda faal olduğunu açıkladı. Münasebet olarak bu hesapların hitap ettiği kitlenin büyüklüğünü gösteren şirket, onların geniş bir dinleyici sayısına ulaşma potansiyelinin daha yüksek olduğunu belirtti.

Gelecekte bu limiti kaldıracaklarını belirten Twitter yetkilileri, böylece herkesin sesli sohbet odası başlatabileceğini söyledi. Spaces’ı geliştirmeye devam ettiklerini söz eden yetkililer önümüzdeki devirde gelecek yeni özellikleri de şöyle sıraladı:

Biletli odalar: Sohbet odasını başlatan kişi dilerse iştiraki fiyatlı hale getirecek. Belirleyeceği fiyat üzerinden sanal bilet satılmasına müsaade veren Spaces, iştirakçi ile yayıncı ortasında daha özel bir bağ oluşmasını sağlayacak.

Ortak kullanım: Oda sahibi, başlık ve açıklama kısımlarını düzenlemesi için iki kişiyi görevlendirebilecek. Aslında bir nevi oluşturduğunuz odaya editör atamış üzere olacaksınız. Siz konuşmaya devam ederken onlar odanın başka işleriyle uğraşacaklar.

Zamanlama: Oda için evvelce hatırlatıcı oluşturulabilecek. Bu sayede izleyici yayın başlamadan bildirim alacak.

Oda için bilet ayarlama Tarih belirleme Giriş için fiyat ödeme

Sohbet odası nasıl açılır?

Şayet 600’den fazla takipçiniz varsa hesabınızda Spaces özelliğinin etkinleşmesi gerekiyor. Kullanmak için şu evreleri takip edebilirsiniz:

Adım 1: Twitter’ı açın. Sağ alt köşedeki Oluştur (+) düğmesine dokunun ve Spaces’ı seçin.

Adım 2: Oluşturacağınız sesli sohbet oturumu için isim belirleyin. Akabinde “Sohbet odanı başlat” butonuna tıklayın.

Adım 3: Bir sonraki evrede, başlatacağınız odayla alakalı birkaç cümlelik açıklama yazın.

Spaces, Twitter’ın taşınabilir uygulamalarında.

Takipçilerinizi oluşturduğunuz odaya davet etmek için “Paylaş” düğmesine dokunmanız gerekiyor. Ardından Twitter, odanıza özel bir ilişki üretiyor. Bu ilişkiyi da davet etmek istediğiniz bireye göndermeniz kâfi oluyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.