Twitter Neden Kullanılır?

0 19

Twitter Neden Kullanılır?

Twitter, 21 Mart 2006 tarihinde kurulmuş bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook ve Instagram’dan sonra en çok kullanılan ve en çok tercih edilen sosyal medya mecraları arasındadır. Yazı, fotoğraf, haber veya video paylaşılabilmektedir.

Twitter Sosyal Medya Mecrası Nedir?

Twitter sosyal medya platformunun kullanılmasındaki en önemli sebep, dünya gündemini takip etmektir. Dünyada yaşanılan her türlü olay, haber, bilgi, anlık olarak gerçekleşen bilgilendirmeler Twitter’da keşfet yani diğer bir ifade ile gündem alanında # şeklinde paylaşılır. Hastag, etiket anlamına gelmektedir.

Twitter Sosyal Medya Mecrası Ne İşe Yarar?

Türkiye ve dünya gündemindeki olayları takip etmek istediğinizde kullanabileceğiniz ideal bir sosyal medya mecrasıdır. Aynı zamanda herkese açık, sohbet alanları bulunuyor.

  • Gündemde bulunan etiketler doğrultusunu yapılan yorumları kontrol edebilirsiniz. Etiketlerde, kişilerin fikirleri neler bunları görmeniz mümkün.
  • Türkiye’de herhangi bir olay, bilgi ya da yaşanılan haberli alakalı genel fikirlerin görülmesi, fikirlerin ne doğrultuda olduğuna dair bilgilerin alınması gibi her konuda Twitter sosyal medya mecrası kullanılmaktadır. Kaliteli bir platformdur. Kurulduğu günden bu yana milyonlarca kitleye hitap ediyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.