Twitter işletme hesapları için yeni dizayna geçti

0 9

Tanınan toplumsal medya ağı Twitter uzun müddettir beklenen bir özellik ile karşımıza çıktı. Profesyonel Profiller özelliğini birinci sefer kullanıcılara gösteren platform, bu değişiklikle birlikte kar maksadı gütmeyen kuruluşların, yayıncıların ve gibisi kuruluşların belirli başlı bilgilerini takipçilerine göstermesini kolaylaştıracağını bildirdi.

Yeni özelliğiyle birlikte Twitter, kullanıcıların müşteri takviyesi için resmi hesaplara daha kolay bir formda ulaşmasına yardımcı olacak. Ayrıyeten harita bilgisi, işletme ayrıntıları ve kapsamlı bağlantı bilgileri üzere araçlar da yeniden bu profillerde yer alacak.

Twitter ‘işletme profilleri’ özelliğini test ediyor

Twitter Business takımı Profesyonel Profiller isimli yeni profil tipi için test kademesine başladığını açıkladı. Platform bu yeniliği şu cümleler ile duyurdu:

“Yeni görünümümüzü beğendiniz mi? Bugün Profesyonel Profiller isimli yeni dizaynın heyecan verici test sürecini başlatıyoruz. Bu profiller işletmelerin, kar hedefi gütmeyen kuruluşların, yayıncıların ve içerik üreticilerinin, elhasıl iş için Twitter’ı kullanan herkesin işletmeleriyle ilgili makul bilgileri direkt profillerinde görüntülemelerine imkan tanıyacak.”

Twitter’ın Eser Önderi Kayvon Beykpour da yeni özelliğin yolda olduğunu doğruladı. İşletmelerin yakında Twitter’da profillerini farklı özellikler ile ayırt edilebilir kılacağını söyledi. Baykpour’a nazaran bu görünüm, iş dünyasının aradığı tüm temel araçları bir ortada toplayacak.

Şirket bu özelliği şu anda sırf ABD’de kullanıma açtı. Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan işletmeler herkesten evvel profesyonel profil dizaynlarını kullanma talihine sahip oldu. Özelliğin öteki ülkelere ne vakit geleceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.