Twitter, Covid-19 aşıları için yeni bir adım attı

0 54

Twitter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu haftadan itibaren kullanıcılarının vakit çizelgelerinin en üstünde Covid-19 aşıları hakkında bilgiler içeren bir bildirim göreceklerini belirtti.

Twitter, başka toplumsal ağların müsaadeden gidiyor

Bildirim, insanları bu aşıların güvenliği ve aktifliği hakkında halk sıhhati uzmanlarından gelen bilgilere yönlendirecek. Toplumsal medya şirketi mevzu ile ilgili paylaştığı bir tweet‘te “Covid-19 aşıları daha yaygın hale geldikçe, ülkenizdeki en son aşı bilgilerine erişmenizi istiyoruz” dedi.

Twitter’ın husus ile alakalı paylaşımı şöyle;

COVID-19 aşıları daha yaygın hale geldikçe, ülkenizdeki en son aşı bilgilerine erişmenizi istiyoruz.

Bu hafta, vakit çizelgenizde aşı güvenliği, aktifliği ve halk sıhhati uzmanlarından gelen haberlerle ilgili kaynaklara irtibat veren bir bilgi iletisi göreceksiniz.”

Twitter tarafından alınan tedbir, öteki toplumsal ağlar tarafından atılan adımlara benziyor. Örneğin YouTube, Covid-19 aşısı PSA‘larını yayınlamaya başladı ve pandemi sona erdiğinde insanları bekleyen her şeyi vurguladı.

Bu ortada Facebook, tüm yetişkinlere aşı durumu hakkında haber veren bildirimler yayınlıyor. Şirket, bu bildirimin mantıklı olduğu takdirde bu istemi diğer ülkelerde de sunmayı planlıyor. Her durumda, bu, insanların bilgiyi bulmasının diğer bir yolu olarak görülüyor.

Toplumsal ağların Covid-19 ile ilgili attığı adımları siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce halk sıhhati için ne derece ehemmiyet arz ediyor? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.