Twitter, beklenen özelliğini faal etti

0 70

Geçtiğimiz haftalarda Jane Manchun Wong, Twitter’ın Tip Jar (Bahşiş Kutusu) özelliğini test ettiğini açıkladı. Twitter bugün yeni özelliğini birtakım hesaplar için faal ettiğini duyurdu.

Twitter Bahşiş Kutusu özelliği kullanıma sunuldu

Birçok kullanıcının merakla beklediği Bahşiş Kutusu özelliği nihayet etkin oldu. Şimdilik muhakkak kullanıcılar için etkin edildiğini belirten şirket, yeni özelliğini hem iOS hem de Android kullanıcılarının kullanımına sundu. Şimdi Twitter web sürümünde yer almayan özellikğin yakın vakitte etkin olacağı iddia ediliyor.

Twitter Bahşiş Kutusu özelliği kullanıma sunuldu

Kâr maksadı gütmeyen kuruluşlar, gazeteciler, uzmanlar ve içerik oluşturucular ile hudutlu olan Bahşiş Kutusu özelliği yalnızca İngilizce lisan seçeneğini kullanan bireyler tarafından görülebilecek. Firmanın Bahşiş kutusu özelliğini yakın vakitte başka lisan seçenekleri için de etkin edeceği düşünülüyor.

Kullanıcılar, takip et butonunun yanında bulunan para ikonuna tıklayarak özelliğin etkin olduğu şahıslara bahşiş verebilecek. Ayrıyeten kullanıcılar, bahşiş vermek için Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo ödeme usullerinden birini seçebilecek.

Türkiye’de yaşayan Twitter kullanıcıları Paypal ile ödeme yapamadığı için şirketin rastgele bir alternatif ödeme sistemi ekleyip eklemeyeceği şimdi bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.