Twitch Yayıncısı Tuna Yurdakul Ban Yedi

0 72

Twitch’teki FIFA yayınlarıyla bilinen Tuna Yurdakul, bugün Twitch’ten uzaklaştırma aldı. Nedeni anlaşılmayan ‘ban’ hakkında Twitter’dan gelen yansılar gecikmedi. Kısa müddet sonra yayıncının Twitter’dan yaptığı açıklama, hususa açıklık getirdi.

Dün gece ‘Subathon’ yayınlarına başlayan Tuna Yurdakul, izleyiciler üzere cezaya mana veremedi. Daha sonra aldığı bilgiler ışığında takpçilerini aydınlatan yayıncı, telif hakkı ihlalinden ötürü banlandığını, cezanın bitiminde yayınların devam edeceğini açıkladı.

Telif hakkı ihlali nedeniyle 2 gün uzaklaştırıldı

FIFA yayıncısı Tuna Yurdakul, yaptığı yayın sırasında 2020-2021 Premier League’in telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Twitch’ten uzaklaştırma aldı. Platformun 48 saat sürecek ban kararına başta yayıncının kendisi de mana veremedi. Cezanın nedeninin aşikâr olmasının akabinde Tuna Yurdakul, yayınların 48 saatlik yasağın çabucak akabinde devam edeceğini duyurdu. Hem yayıncının kendisi, hem de izleyicilerden platforma verilen yansılar ise şu formda:

Tuna Yurdakul’un neden banlandığına dair açıklaması:

“Ban kabul edilemez”

“Biz (FIFA topluluğu) Tuna Yurdakul’un kanalını daima izliyoruz. Kendisi çok yeterli bir yayıncı. Bugün yayınını 2 saat izledim ve o yanlış bir şey yapmadı. Ban kabul edilemez.”

“Bu kararın ardındaki neden nedir? Twitch’i bir buçuk yıldır kullanıyorum ve bu adam, kusurlu ve tüketici dostu olmayan arayüzlü uygulamanızı kullanmamın tek sebebi.

“Sebep?”

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.