Twitch yayıncısı, 31 gün aralıksız yayın yaparak rekor kırdı

0 22

Ludwig Ahgren isimli yayıncı, Twitch platformunda 31 gün boyunca aralıksız yayın yaptı. 282 binden fazla aboneye ulaşan yayıncı, platformun en çok aboneye sahip kullanıcısı unvanını eline geçirdi.

Ludwig Ahgren Ninja’nın rekorunu kırdı

25 yaşındaki Twitch yayıncısı Ludwig Ahgren, 14 Mart‘ta başlatmış olduğu subathon isimli aktifliği rekor kırarak sonlandırdı. Aralıksız devam eden yayınlarda 282 binden fazla aboneye ulaşan Ahgren, 269 bin 155 aboneye sahip Tyler ‘Ninja’ Blevins‘in rekorunu kırdı. Böylece tüm vakitlerin en çok aboneye sahip Twitch yayıncısı oldu.

Twitch Tracker istatistik sitesine nazaran saat başına 1730 abone toplayan Ludwig Ahgren, 1 Nisan’da 160 bin 138 aboneye sahipken, 4 Nisan prestijiyle bu sayı 183 bin 191’e yükseldi. Ayın 13’ünde 262 bin aboneye ulaşan yayıncı, 14 Nisan‘da (TSİ 12: 00‘da) yayınını sona erdirdiğine, 282 binden fazla aboneye ulaşmış oldu. Öte yandan yayının son anlarında 225 binden fazla izleyici yayında faaldi.

Kanalına yapılan her abonelik için yayınlarına 10 saniye daha fazla ekleyen yayıncı, uyurken, dahi yayını kapatmadı. 100’den fazla abone bağışlayarak kuralları çiğneyenleri banlayan yayıncı, canlı yayının 31 gün sonra sona ereceğini de tabir etmişti. Çünkü Twitch Topluluğunun, yayını sonsuza kadar götürebileceğini bildiğini söz etti.

Öte yandan rekorun evvelki sahibi olan Ninja, Ahgren’i resmi Twitter hesabı aracılıyla tebrik etti. Ninja, “Rekorlar kırılmak içindir. Biraz üzgün olmadığımı söylesem palavra olur fakat Twitch‘te yeni abonelik rekorunu kırdığın için seni tebrik ederim” sözlerini kullandı.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.