Turkovac Aşı Randevuları Başladı

0 1

Turkovac Aşı Randevuları Başladı

E-nabız turkovac aşı randevuları için sistem açıldı. Sağlık Bakanı konu ile ilgili son dakika haber hakkında, turkovac aşısının şehir hastanelerinde yapılacağını duyurdu. Randevu almak isteyen kişiler için turkovac aşıların e-nabız sistemi, tam anlamıyla açıldı. Randevuları alıp, şehir hastanelerinde vatandaşların aşılarını yaptırması gerekiyor.

Turkovac Aşısı İçin Randevular Alınabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yerli aşımız turkovac için e-nabız sisteminden, randevu alarak şehir hastanelerinde aşıların yapılacağını duyurdu. Randevu almak isteyen kişilerin ilk olarak e-nabız sisteminden, turkovac aşısı için randevu almaları gerekiyor. Randevu zamanları içerisinde de, aşılarını şehir hastanelerine gidip yaptırmaları beklenilmektedir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hatırlatma Dozunu Turkovac İle Oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs bilim kurulu sonrasında Ankara şehir hastanesine gitti. Hatırlatma dozu olarak yerli aşımız turkovac aşısını, basın karşısında yaptırdı. Sağlık Bakanı Koca’ya hatırlatma dozunu turkovac ile olmak isteyen Bilim Kurulu üyeleri de, beraberinde eşlik etti. Sonrasında yapılan konuşmalarda, turkovac haberler ve aşısından bahsedildi.

Vatandaşların Turkovac Aşısı Olması Söylendi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara şehir hastanesinde hatırlatma dozunu turkovac ile olduktan sonra burada yaptığı konuşmasında vatandaşların özellikle hatırlatma dozlarını turkovac ile yaptırmalarını belirtip, bu konuda ısrarla tavsiye ettiğini de ilave etti. Türkiye’nin aşı geçmişi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Turkovac aşısı hücreden başlayarak üretim safhasına kadar, son 50 yılın ilk yerli aşısı olmaktadır. En son 1998 yılında verem aşısı, yerli bir aşı olarak üretilmiştir. Bundan 50 yıl sonra üretilen turkovac aşısının, Türk bilim insanları tarafından geliştirilen ve oldukça önemli olduğu da ifade edildi.

Haber devamında vatandaşların e-nabız sisteminden randevularını alıp, vakit kaybetmeden aşılarını olması gerektiğini,  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın karşısında tekrardan dile getirdi.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.