Trustrank Değeri Nedir?

0 16

Trustrank değeri nedir; Web sitelerinin güvenirlik seviyesin, ölçemeye yarayan bir kalite ölçümüdür. Benzer şekilde domain authorirty de web sitelerin güvenirliliği ölçmektedir.

Yapılan ölçümde trustrank değeri yüksek çıkan web sitelerinin SERP üzerinde göstereceği değerin de yüksek olacağı sonucuna varılır.  Böylece arama motorlarındaki görünürlüğü artış göstermiş olur.

Trustrank Google

Trustrank değeri nedir; Ara motorları tarfından sitelerin kalitesinin ölçüldüğü ve bu şekilde arama sonuçlarında görünürlüklerinin değiştiği bir ölçüm olduğu düşünülmelidir. Trustrank web sitelerinin kalite değerini ölçmektedir. Bunu da arama motorları için gerçekleştirmektedir. Google’ının kendi arama motoru olduğundan dolayı trustrank Google isimli aramaların görülmesi oldukça normaldir.

Trustrank Değir Nasıl Yükseltilir?

Web sitelerinin arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer alabilmelerinde trustrank değerini yükseltmeleri gerekmektedir. Bunun için yapacakları şu şekildedir:

  • İçeriklerin kalitesinin yükseltilmesi,
  • Özgün içeriklerin yayınlanması,
  • Kalitesiz değerde olan içeriklerin siteden çıkarılması ya da yeniden düzenlenmesi,
  • Site içinden dışarıya herhangi bir link çıkışı varsa engellenmelidir.

SERP Nedir?

Web sitelerinin Google arama motorunda yapılan aramalar sonucunda ilk sırlarda yer aması ya da sıralamasının değişmesinde trustrank değeri önemlidir. Trustrank değerinin yüksekliği ise SERP üzerinde görülebilmektedir.

SERP ise Search Engine Results Page kelime grubunun kısaltmasıdır. Anlamına bakıldığında ise arama motoru sonuç sayfası anlamına gelmektedir. Bu durumda trustrank değeri yüksek olan web sitelerinin SERP üzerinden yani arama motoru sonuç sayfasında ilk sıralarda yer alamsı da aynı şekilde tüksek olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.