Telegram’dan korsan içerikler için bağımsız APK

0 74

Tanınan iletileşme platformu Telegram artık kendi web sitesi üzerinden direkt indirilebilen bir APK sürümü sunuyor. Google Play Store‘daki kısıtlamalardan muaf olacak bağımsız uygulama, Android işletim sistemli taşınabilir aygıtlar için resmen yayınlandı.

Kısıtlanmış kanallar için özgürlük getirmek isteyen platform bu sayede Google’ın baskısından kurtulmayı amaçlıyor. Çünkü korsan içerikli sonlandırılmış kanallar ziyaretçilerine “Maalesef bu kanal Play Store’dan indirilen Telegram uygulamasında görüntülenemiyor,” uyarısı veriyordu. Şirket Android’e özel olarak hazırladığı APK ile bu sorunun üstesinden geldi.

Android’in Telegram APK’sı “daha az kısıtlama” içerecek

Android platformu için direkt indirme seçeneği sunan şirket, bu sürümün Google Play Store’daki versiyona nazaran daha sık güncelleme alacağını vurguladı. Ayrıyeten APK sürümünde kullanıcıların daha az kısıtlamaya sahip olacağını açıkladı. Ama buradaki “daha az kısıtlama“nın ne manaya geldiği şimdilik merak konusu.

Telegram korsan içeriklere kapı açtı.

Platformun “daha az kısıtlama”dan kastı birçok kullanıcı tarafından şirketin +18 içerikleri hür bırakacağı tarafında yorumlanıyor. Korsan içeriğin bir nevi özgür kalacağı sürümde kullanıcılar lisanssız içerikleri istedikleri biçimde yükleyip indirebilir ve küme üyeleriyle etkileşime girebilir. Hiçbir kullanıcı ve dağıtım kaynakları engellenmeden fiyatsız olarak platformda gezinmek mümkün olacak. Lakin şirketin kısıtlamaya tabi tutacağı içeriklerin neler olacağı bilinmiyor.

Telegram’ın fiyatsız APK’sı nasıl indirilir?

Android kullanıcılarının adeta akın ettiği Telegram APK’sı platformun resmi web sitesi üzerinden çarçabuk indirilebiliyor. Uygulamayı Play Store’dan bağımsız olarak indirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz kâfi olacak:

– Akıllı telefonunuzdan şu ilişkiyi açın.

İndir düğmesine tıklayın ve sürecin tamamlanmasını bekleyin.

Chrome uygulamasını açın ve İndirilen Evraklar sayfasına gidin.

Telegram APK evrakını kurun ve oturum açın.

Pekala ya siz Telegram’ın Play Store’daki sürüme alternatif olarak yayınladığı bu APK hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.