Spotify, Facebook uygulamasına entegre oldu

0 67

Spotify kullanıcıları yıllardır sevdikleri müzikleri Facebook profillerinden arkadaşları ile paylaşabiliyor. Ancak şimdiye kadar kullanıcılar bu kesimleri dinlemek istediklerinde, Facebook’tan ayrılmaları gerekiyordu. Fakat yapılan son işbirliği ile iki şirket güçlerini birleştirdi ve keyifli bir entegrasyon çalışması oluşturdu.

Facebook uygulamasından çıkmanıza gerek olmadan Spotify’da müzik ya da podcast dinleyebileceğiniz özellik resmen kullanıma açıldı. Platforma eklenen küçük oynatıcı sayesinde toplumsal medyada gezinme keyfinizi kesintiye uğratmadan en sevdiğiniz müzikleri dinlemek artık mümkün!

Spotify, Facebook’ta bir küçük oynatıcı başlattı

Yeni bilhassa birlikte Facebook’ta karşılaştığınız Spotify temaslarına tıkladığınızda, otomatik olarak alt kısımda bir küçük oynatıcı çalışacak. Burada seçtiğiniz kesim çalmaya başlarken, siz kaldığınız yerden aksiyonunuzu sürdürmeye devam edebileceksiniz.

Spotify Premium kullanıcıları tıpkı ana uygulamada olduğu üzere Facebook’ta da reklamsız ve direkt müziklerini başlatabilirken; fiyatsız aboneler ise reklamlarla müsabakaya devam edecek.

Spotify, Facebook ile yaptıkları bu entegrasyon sürecini şu biçimde açıkladı:

Keşif, Spotify için değerlidir. Bu nedenle, toplumsal medya tarafından yönlendirilen yeni bir küçük oynatıcı tecrübesi sunarak kullanıcıların müzikleri ve podcast kısımlarını paylaşma, bunlarla etkileşim kurma modelini deniyoruz. Dinleyicilerin uygulamalar ortasında geçiş yapmadan Spotify’dan direkt Facebook’ta müziğin keyfini çıkarmasına imkan tanıyoruz.”

Spotify ve Facebook şimdilik bu özelliği sadece kısıtlı sayıda kullanıcıya sundu. Yakında tüm dünyada mevcut olacak entegrasyon şu anda yalnızca Arjantin, Avustralya, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras‘da kullanılabiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.