Spor Camiası, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı

0 39

Spor federasyonları ile kulüpleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yayınlanan mesajda, “Millet olarak dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesi olan 30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, her çeşit zorluğu birlik ve beraberlik içinde aşan milletimizden aldığı güçle zafere ulaştırdığı Büyük Taarruz ile bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu bütün dünya’ya ilan edilmiştir.

Toplumlara ilham kaynağı olan 30 Ağustos, tarihe gömülmek istenilen milletimizin bir kez daha doğuşu ve şahlanışının destanıdır. Bu anlamlı gün vesilesiyle cennet vatanımızı bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları dahil olmak üzere canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz. Aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.”

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından başkan Hidayet Türkoğlu imzasıyla yayınlanan mesajda ise şunlar kaydedildi:

“Vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşunun 99. senesinde, büyük zaferin bütün coşkusunu ilk günkü gibi hissediyor ve yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman ordumuz, 30 Ağustos 1922’de, milletimizin tarihte olduğu gibi bağımsızlığından hiçbir şekilde taviz vermeyeceğini bütün dünyaya göstermiş, bu uğurda verilen kurtuluş mücadelemiz tarihin şanlı sayfalarında yerini almıştır. Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk dahil olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) web sitesinde yayınlanan mesajda “Tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen bağımsızlığımızın geri kazanıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Büyük Zaferin 99. senesinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları dahil olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.” söylendi.

Federasyonların beraberinde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ilk sırada olmak üzere çok sayı da kulüp de yayımladıkları mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Kaynak:milliyet.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.