Snapdragon 888 Plus işlemci için geri sayım başladı

0 64

ABD menşeili çip üreticisi Qualcomm, bir sonraki amiral gemisi yonga seti için hazırlıklara başladı. Son olarak karşımıza Snapdragon 888 ve Snapdragon 870 ile çıkan üretici, artık de Snapdragon 888 Plus yonga seti için kolları sıvadı. Gelen bilgilere nazaran bu yonga seti, şu anda test edilmeye başladı. Pekala Qualcomm’un yeni işlemcisi ne üzere özelliklere sahip olacak?

Dijital Sohbet İstasyonu (Digital Chat Station), Snapdragon 888 Plus hakkında birinci bilgileri ortaya çıkardı. Buna nazaran Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti; üçüncü çeyrekte tanıtılacak ve CPU konusunda kimi geliştirmelere sahip olacak.

Snapdragon 888 Plus üçüncü çeyrekte gelecek

Qualcomm, Snapdragon 855 yonga setlerinden itibaren ”Plus” versiyonları da geliştirmeye başladı. Birinci olarak Snapdragon 855’i piyasaya süren üretici, daha sonra ise bu işlemcinin geliştirilmiş versiyonu Snapdragon 855 Plus’ı piyasaya sürdü.

Bunun akabinde ise Snapdragon 8 serisi işlemciler daima olarak ”Plus” sürümlerle gelmeye başladı. Örneğin Snapdragon 865 yonga seti de Snapdragon 865 Plus ile geldi. Artık ise benzeri durum Snapdragon 888’de gerçekleşecek. Raporlara nazaran Qualcomm, önümüzdeki aylarda Snapdragon 888 Plus işlemcisiyle karşımıza çıkacak. Bu işlemci, mevcut Snapdragon 888’in daha gelişmiş bir versiyonu olacak.

Snapdragon 888 Pro yeni amiral gemisi telefonlara güç verecek

Daha evvelki Snapdragon 865 ve Snapdragon 865 Plus’tan yola çıkarak, Snapdragon 888 Plus’ın hangi özelliklerle geleceği hakkında kestirimde bulunmak mümkün. Bu bağlamda Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti, Snapdragon 888’e nazaran bir ekip geliştirmelere sahip olacak. 5nm’lik süreç sürecine dayanması beklenen bu yonga seti; CPU ve genel performans olarak Snapdragon 888’den daha düzgün olacak. Şu anda aslında düzgün performans sunan Snapdragon 888, yeni versiyonuyla çok daha yeterli olacak.

Galaxy Z Fold 3 yeni işlemciden güç alacak

Akıllı telefon üreticileri, yeni aygıtlarını piyasaya sürmek için hazırlık yapıyorlar. Bu şirketler ortasından Samsung, yakında yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 modelini tanıtacak. Üst seviye özelliklere sahip olması beklenen bu telefon, tezlere nazaran Snapdragon 888’in yeni versiyonuyla gelecek. Bunun yanı sıra başka üreticilerde yeniden Snapdragon 888 Plus’ı yeni akıllı telefonlarına getirecektir diye kestirim ediyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.