Siyasilerden 30 Ağustos Mesajları

0 35

30 Ağustos Zafer Bayramı dolasıyla Meclis Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den mesajlar geldi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının vermiş olduğu müsabakanın, çok büyük bir şeref ve gurur olduğunu vurguladı.

Şentop mesajında, “Milletimiz, yürüdüğü büyük ve şanlı tarih yolunda karşısına çıkarılan her çeşit engelde bu imtihanı başarı ile geçmiştir, bundan sonrasında da başarılarla geçmeye devam edecektir. Türkiye, dünya barışı ve iyiliği için bir ihtiyaç, milletimizin yüce ruhu bütün mazlumlar için bir ilaçtır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Ağustos’ta Büyük Taarruz ile atılan ilk adımın, bundan 99 sene önce, tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri ile taçlandığını vurguladı.

Kılıçdaroğlu, “Bugün bize düşen de 98 sene önce kurulmuş olan Cumhuriyeti, demokrasi ile taçlandırarak ülkemizi kalkındırmanın beraberinde, mazlum halklara da umut ışığı olmaktır. Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da yaşanan gelişmeler bu zorunluluğun en açık ispatıdır.

Bölgemizin huzura kavuşması, Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti’ ilkesine sıkı sıkıya bağlı olmasından geçmektedir” mesajını paylaştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise 30 Ağustos mesajını Ankara’da katılmış olduğu açılış töreninde verdi.

Bahçeli, “Yurdumuzun üstündeki kara bulutlar 99 sene önce dağıtılmıştır. Türk milleti 30 Ağustos’ta geleceğini kurtarmış, yurdunda payidar olarak kalacağını haykırmış ve garantiye almıştır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de “30 Ağustos, Büyük Türk Milleti’nin 7 düvele dur dediği tarihtir” mesajını paylaştı.

Kaynak:ntv.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.