Seo Nedir?

0 41

Seo Nedir?

“Search Engine Optimization” yani diğer bir ifade ile arama motoru optimizasyonu seo, web sitesinin veya web sayfasına uygun anahtar kelimelere göre optimize edilme anlamına gelmektedir.

Seo (Search Engine Optimization) Ne Demek?

Google, Yandex Bing, gibi bilinen arama motorlarının arama sonuçlarında firmaya ya da kişisel kendi markanıza ait bir web sitesinin üst konumlarda görünmesinin sağlayan sistem seo olarak tanımlanmaktadır.

  • Seo bir kerelik yapılan bir işlem değildir. Sonu olmayan devamlı bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.
  • Sitenin devamlı olarak optimize edilmesi gerekiyor. Bunun en önemli sebebi sitenin kullanıcılar tarafından arandığı takdirde ilk sıralarda görünmesini sağlamaktır.

Seo Neden Önemli?

Web sitesinin optimize edilmeme durumu, yani güncellenmemesi anlamına gelir. Güncellenmeyen site geri planda kalır ve bu da farklı kişiler tarafından daha az görülmesine neden olmaktadır. Sitenin seoolarak optimize edilmesi için arama motoruna göre belirli kriterlerde nasıl sıralandığını bilmeniz gerekiyor. Algoritmanın genel olarak güncellemeleri, takibi alınmalı. Rakiplerinizden her daim ön planda olmak istediğiniz takdirde bu çalışmalar gerçekleşmelidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.