SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 91

Hangi kesimde yer aldığınız farketmeksizin şayet bir web siteniz mevcut ise arama motorlarıyla başta Google ile aranızın âlâ olması gerekmektedir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve arama motorlarının dikkatini çekebilmek için yapılacak SEO epey ehemmiyet arzetmektedir. Google’da Üst sıralarda yer alan bir firma iseniz işinizin verimliliğinin nasıl arttığına da birbir şahitsiniz demektir.

İnternet sitenizin ziyaretçi trafiği, yüksek trafik nedeniyle eserlerinizin satılar kar marjınızın artması, eser ve hizmetlerinizin küresel manada büyük kitlelere ulaşarak markanızın bilinirliğinin artması SEO (Search Engine Optimization) ile mümkündür.

Kulağa beğenilen gelen bu kazanımların sağlanması önemli bir SEO çalışması ve planlama gerektirmektedir. Başarılı bir SEO çalışması yaparken aşağıdaki kuralları mutlak gözönünde bulundurmak gerekmektedir.

1.Başta Google olmak üzere öteki arama motorlarındaki algoritma değişiklikleri sizi daima aktüel olmaya mecbur eder. Alt yapı dahil olmak üzere site içerisindeki bilgiler yeni olmalıdır.

2. bilhassa Google üst sayfalara çıkarma kriterlerinden biri de sitenizin yaşıdır. Yeni inşa edilip Google da indexlenen bir site ile daha evvelce Google tarafından indexlenmiş siteye göre üst sıra rekabetinde daha fazla çalışması gerekmektedir.

3.Web sitesinin yalnızca masaüstü bilgisayarlardan değil tüm taşınabilir aygıtlardan ulaşılabilmesi trafik aktifliği ile birlikte her yerden ulaşılabilme imkanını artıracaktır. Bu kapsamda web sitenizin responsive bir web sitesi olması, taşınabilir uyumlu olması amaç kitleye ulaşabilme manasında çok ancak çok kıymetlidir.

4.Hedef kitlenize ulaşabilmek için sizi en yeterli tanımlayan anahtar sözlerin ihtimamla seçilmesi ve içerikleriniz anahtar sözlerin odağında olması arama motorları için kıymetlidir.

5.Farklı web siteleri ile etkileşim içinde olmanız örneğin; blog sitelerinde verdiğiniz hizmet yahut sattığınız esere yönelik yorumların yer alması size SEO konusunda yardımcı olacaktır.

6. Özgün olmayan içerikler Google tarafından cezalandırılacağı üzere özgün içerikler de SEO için çok kıymetli yer tutmaktadır. Web sitenizde konumlandırdığınız kullanıcı dostu ve özgün içerikler Google’ın sizin sitenize olan sempatisini artıracağı uygun bilinmelidir.

7.Artık toplumsal medyanın gücünü bilmeyen duymayan kalmamıştır. Bu manada toplumsal medyanın tüm argümanlarından olabildiğince faydalanın. Web sayfanızdaki toplumsal medya linkleriyle de sitenizin trafiğinde ki artışı göreceksiniz.

8. Sürat çok değerlidir. Web siteniz ne kadar güzel olursa olsun şayet sitenizin açılma suratı yavaş ise kullanıcılar sizin siteyi kapatıp öbür alternatif sitelere ulaşım sağlayacaklardır. Randıman almak için site suratı hayati ehemmiyete haizdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.