Seçim Barajı Netleşti: Yüzde 7 Olacak

0 42

Başkan Erdoğan Bosna Hersek ve Karabağ ziyaretleri dönüşü konuştu: Seçim barajı yüzde 7 olarak netleşti. MHP de olumlu bakıyor. Yeni anayasa için muhalefetten beklentimiz yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek ve Kadabağ’a yapmış olduğu fotoğrafı ziyaretlerin ardından yurda dönüş sırasında uçakta, beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtladı: Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

Yeni Anayasa: Muhalefet partilerinden herhangi bir beklentimiz yok. Çünkü biz zaten herhangi bir adımı atmadan muhalefet partileri kapısını kapattı. CHP’si de İP’i de hepsi kapılarını kapattı. O zaman biz hangisine bu yapmış olduğumuz çalışmayı, taslağımızı takdim edeceğiz? Biz şimdi taslağımıza son halini verdikten sonra ben Cumhur İttifakı’nda Devlet Bey’e takdim edeceğim. Devlet Bey de ekibi ile gözden geçirecek, ondan sonra çalışmayı sürdüreceğiz.

Seçim Barajı: Barajla alakalı olarak belirgin hale gelen esasında yüzde 7. MHP’li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Fakat 7 netleşmiş vaziyette. MHP de olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil.

Yalan Terörü: Arkadaşlarımız Türkiye’deki verinin Türkiye’de kalacağı, halkımızın kişilik haklarını, verilerini koruyacak, gerek alışılmış, gerek yeni iletişim mecralarındaki itibarsızlaştırma, karalama, yalan ve iftira kampanyalarına karşı duracak yeni bir yasa çalışması yürütüyor. Açılır açılmaz bu konu Meclis’imizin gündemine getirilecek.

Bu konu ülkemiz için, demokrasimiz için önemli. Hem bireysel hak ve özgürlükleri koruyacak, hem de milletimize, devletimize yönelecek sistematik dezenformasyon ve yalan terörüne karşı milli güvenliğimizi koruyacak bir yasal zeminin ortaya konmasına katkı vereceğiz. Twitter gibi sosyal ağ platformlarının burda kuru kuruya bir ofis açmasını kast etmiyoruz.

Gelecekler, burda personeli ile her şeyiyle bulunacaklar. İhlal durumunda cezası verildiği zaman da tahsil edilecek. Twitter’ın, Facebook’un, hiçbirisinin herhangi bir hata iş yapmış oldukları zaman muhatap alınabilecek bir özellikleri yok. Biz bunlarla uğraşamayız. Bedel ödeyecekler. Başka çaresi yok bu işlerin.

28 Şubat Davasında Af Söylentileri: Yargı kararını verdi. Bu karar sonrasında bizim kapımızı çalan olmadı.

Imf’nin Özel Çekim Hakkını Muhalefetin Stand-By Anlaşması Gibi Lanse Etmesi:  Muhalefetin bütün işi bu… Bu, üye ülkelerin kullanımına açılmış bir kaynak. Rezerv miktarımız 115 milyar doların üzerine çıkacak olması bunlara dert oldu. Bu dert bunları geriyor.

Yüz Yüze Eğitim: “Ben inanıyorum ki bu yeni süreçte artık yavrularımız hem kitaplarına hem bilgisayarlarına kavuşacaklar. Çocuklarımız mümkün olduğunca ellerindeki o cep telefonlarından uzak kalsınlar. Çünkü bu onlarda bağımlılık oluşturabiliyor. Zaten uzmanlar da bunun sıkıntısına dikkat çekiyorlar, bundan uzak kalmalarını tavsiye ediyorlar.

Kaynak:sabah.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.