Samsung Kullanıcıları Uyardı!

0 32

Güney Koreli üretici Samsung, kullanıcıları bir kez daha uyardı. Teknoloji devi, önümüzdeki haftalarda kullanıcıların resimlerinin ve videolarının Samsung Cloud’dan kaldırılacağını belirtti. Kullanıcıların Cloud servisindeki fotoğraf ve videoların yedeklerini almalarını, yoksa tüm dosyaların silineceğini vurguladı. Peki medya dosyaları Samsung Cloud’dan ne zaman kaldırılacak?

Kullanıcıların Ne Kadar Zamanı Kaldı?

Samsung, resimler ve videolar için Samsung Cloud’a yükleme alternatifini kaldırıyor. Muhtemelen şirket depolama maliyetlerini düşürmek için böyle bir karar aldı. Fakat Cloud yedekleme hizmeti, kişiler, takvimler ve notlar için aktif kalmaya devam edecek. Bundan sonra resimler ve videolar, Samsung’un bulut servisine dahil olmayacak.

Veriler Sonsuza Kadar Silinecek

Güney Koreli şirket müşterilerine gönderdiği uyarıda, Cloud servisinden fotoğraf ve videoların yedeklerini almalarını gerektiğini belirtti. Yedekleri almayan kullanıcılar ise verilerini kaybedecek. Samsung Cloud’la ilgili bu karar önceden ABD, Avrupa, İngiltere ve Avustrulya’da, mayıs sonunda uygulanacaktı. Ancak daha ileri bir tarihe ertelendi.

Kullanıcılar İki Gruba Ayrılmış Durumda

İlginç bir durum daha var, Samsung Cloud’da fotoğraf ve videoların kaldırılması, iki ayrı kullanıcı olarak ayrılmış durumda. 1. Gruptakiler Cloud’daki medya yedeklerine 30 Eylül’e kadar erişebilirken, 2. Gruptakiler için tarih 30 Kasım. Bu iki tarihten sonra fotoğraf ve videolar Samsung Cloud’dan silinecek. Uzmanlar hangi grupta olduğunu bilmeyen kullanıcıların, medya dosyalarının yedeklerini en geç 30 Eylül’e kadar almasını tavsiye ediyor.

Samsung gönderdiği uyarıda, kullanıcıların yedeklerini almaları için son ana kadar beklememelerini tavsiye ediyor. Şirket, “Son tarih yaklaştığında, artan kullanıcı sayısı sebebiyle verilerinizi problemsiz bir biçimde indiremeyebilirsiniz” açıklamasını yaptı.

Kaynak:sabah.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.