Samsung, Gelecekte Google Fuchsia OS’a Geçebilir

0 70

Birkaç yıl evvel Google’ın Fuchsia OS ismi verilen yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Pek çok şahsa nazaran bu işletim sistemi bir noktada Android’in yerini alacak olan işletim sistemi olacak ve Google’a, Apple’ın iOS üzerindeki denetimine benzeri bir denetim sağlayacak.

Şimdi bu tezlerin hiçbiri doğrulanmış durumda değil lakin daha evvel de çeşitli isabetli sızıntılar paylaşan Twitter kullanıcısı Ice Universe, Fuchsia’yı kullanacak mümkün firmalardan birini açıkladı. Bu firma, akıllı telefon pazarının başkanlarından olan Samsung’dan oburu değil.

Samsung’dan Fuchsia atağı

“Samsung’un gelecekte Fuchsia OS’a geçmesi çok mümkün.”

Birinci olarak burada dikkat çeken noktalardan biri, bunun bir öngörü mü yoksa içeriden bir bilgi mi olduğunun muhakkak olmaması. Çünkü Ice Universe gönderisinde rastgele bir kaynak ya da referans göstermiyor, sırf durumu belirtiyor.

Ayrıyeten bu durumun Samsung’un bir noktada Android’i bırakacağı manasına gelmediğini de göz arkası etmemek gerekiyor. Güney Koreli firma, Android’i büsbütün bırakabileceği üzere her iki işletim sistemini de kullanıcılarına sunabilir. Burada son kararın ne olacağı konusunda Google’ın vereceği karar da büyük kıymet taşıyor.

Fuchsia gizemini koruyor

Fuchsia OS’un kullanıcılara ne üzere özellikler sunacağı da büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Bir müddettir işletim sistemi hakkında bilgiler kulislerde dolaşıyor. Bu da Google’ın bu işletim sistemi için çok önemli bir yatırım yapıyor olma ihtimalini gündeme getiriyor. Her durumda yakın gelecekte Fuchsia hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Fuchsia OS hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Android’in yerini öteki bir işletim sisteminin almasını ister miydiniz?

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.