Netflix, N-Plus İsimli Bir Özelliği Test Ediyor

0 72

Dünyanın en tanınan çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix‘in yeni bir hizmet üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. protocol.com isimli internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran Netflix, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına bir anket gönderdi. Bu ankette N-Plus isimli bir hizmetten bahseden Netflix, ufak bir test imkanı da sunduğu bu hizmetin kullanıcılar gözünde ne kadar kıymet görebileceğini anlamaya çalıştı. Anketin sonuçlarının ne durumda olduğu açıklanmadı lakin Netflix, önümüzdeki günlerde yeni bir hizmetle karşımıza çıkabilir üzere görünüyor.

Netflix’in test ettiği “N-Plus” isimli hizmet, dizi ve sinemalara adeta hayranlık boyutunda bağlanan aboneleri ilgilendiriyor. Çünkü bu hizmet, Netflix’in açıklamalarına nazaran içerikle ilgili kimi podcast yayınları, kamera gerisi yapım bilgileri ve o üretimde yer alan tüm müzikleri içerecekmiş. Anket bu hizmeti, dizi ve sinemalarla ilgili ayrıntılı bilgiler edinilebilecek çevrimiçi bir platform olarak da nitelendiriyor.

Bir Netflix sözcüsü, N-Plus hizmetini doğruladı

N-Plus hizmetiyle ilgili dikkat çeken bir ayrıntı, az evvel belirttiğimiz müziklerle ilgili. O denli ki bir kullanıcı, N-Plus hizmetine girerek sevdiği dizilerle ilgili çalma listeleri oluşturup, bu çalma listelerini öteki kullanıcılarla paylaşabilecekmiş. Öte yandan, tekrar en sevilen dizi ve sinemalarla ilgili oynatma listeleri de oluşturabilecekmiş. Böylece N-Plus, kullanıcılara çok daha öznel bir tecrübe sunmuş olacakmış.

Bir Netflix sözcüsü, N-Plus isimli hizmet ile ilgili açıklama yaptı. Platformun, vakit zaman kullanıcılardan görüş alarak hareket ettiğini söyleyen sözcü, N-Plus için de bu usulün tercih edildiğini belirtiyor. Fakat bunun vakit zaman planlamalarda değişiklik yapılmasına da yol açabileceğinin altını çizen Netflix sözcüsüne nazaran kullanıcılara sunulan anket olumsuz olursa, N-Plus projesi rafa kalkabilir.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.