NASA’nın Sitesi, Türk Kullanıcıların İlgisine Dayanamadı

0 20

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberimizde NASA’nın “Dünya Turnuvası” ismi altında başlatmış olduğu bir müsabaka kapsamında Memleketler arası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) çekilen 32 fotoğrafın “en iyi” olmak için rekabet ettiğini ve Van Gölü fotoğrafının yarışta finale kaldığını aktarmıştık.

Kelam konusu Van Gölü fotoğrafının finale kalmasıyla birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dahil pek çok kıymetli kişi ve kurum, NASA’nın Dünya Turnuvası isimli müsabakasında Van Gölü fotoğrafına oy verilmesi için davette bulunmuştu ki davetlere cevap veren vatandaşlar nedeniyle NASA’nın müsabaka için açmış olduğu internet sayfası çöktü.

Türk ziyaretçilerin ağır ilgisine hazırlıksız yakalanan earthobservatory.nasa.gov web sitesi, kullanılamaz hale gelmiş durumda. Kısa mühlet önceye kadar oylama sayfasına girip Van Gölü fotoğrafını seçen kullanıcılar, “Submit Your Ballot” yani “oyunu gönder” butonuna tıkladıklarında internet sitesinin hizmet veremediği uyarısı ile karşılaşıyorlardı.

Neyse ki NASA, site ile ilgili çalışmalarını tamamlamış ve yine kullanıma açmış durumda. Sizler de buraya tıklayarak NASA’nın Dünya Turnuvası yarışında finale kalan iki fotoğraftan biri olan Van Gölü fotoğrafına oy verebilir, müsabakayı kazanması için takviyede bulunabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.