MSI Kullanıcıları, Bilgisayar Korsanlarının Gayesinde

0 53

MSI’ın resmi sitesinde yer alan Afterburner sayfasını klonlayıp “msi.com” alan ismine emsal bir domainle “Afterburner” indirmek isteyenleri hackleyen bilgisayar korsanları ortaya çıktı. Son periyotta birçok internet sitesine emsal site oluşturup şahısların kredi kartı bilgilerinin çalındığını tekraren duymuştul. Bunun MSI Afterburner için yapılması ise birinci kez yaşanıyor.

Bilgisayarda sürat aşırtma yapmak için kullanılan bir yazılımın internet sitesini taklit etmek ve bilgisayarları hacklemeye kalkmak epey garip bir süreç. Bu mevzuda önemli şikayetler alan MSI, sonunda resmi bir açıklama yayınlamak durumunda kaldı. afterburner-msi.space isimli bir siteden kullanıcıları hackleyen bilgisayar korsanları konusunda şirket, “Kötü emelli bir yazılımın entegre olduğu MSI Afterburner klonu internet siteleri konusunda dikkatli olun. Bu sitelerden biri afterburner-msi.space” tabirlerini kullandı.

Trojan, Keylogger, Bitcoin Miner ve daha ne ararsanız var:

İlgili internet sitesinden Afterburner indirdiğinizi zannederken aslında trojan, keylogger ve Bitcoin miner indiriyorsunuz. Yazılım bilgisayarınızda çalışmaya başladığınız anda “klavyenizde giriş yaptığınız her tuşu kaydediyor, tıpkı vakitte Bitcoin madenciliğine başlıyor ve sonunda gül üzere bir trojanı da ortaya iliştiriyor.

Ülkemizde emsal durumlar genellikle bankaların internet sitesini taklit eden bilgisayar korsanları tarafından yapılıyordu. Bu olay artık korsanların daha çok teknoloji severleri gaye aldığını ortaya koyuyor. Aslına bakarsanız tüm dünyada teknolojiseverler daha çok internet alışverişi yapıyor. Tahminen de yalnızca bu nedenle bilgisayar korsanları MSI Afterburner yazılımıyla ilgilenenleri hedefliyorlar.

Siz bu bahiste ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.