MrBeast Gözünü Elon Musk Olmaya Dikti

0 59

Amerika’nın en çok aboneye sahip YouTuber’ı olan Jimmy Donaldson, MrBeast ismiyle tanınıyor. Ona bu şöhretin kapısını açan ise alışılmadık görüntü içerikleri ve gerçekleştirdiği birbirinden farklı projeleri oluyor.

2018 yılında seyahatine başlayan MrBeast, sık sık yaptığı cömert bağışlarla dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Bu görüntülerde YouTuber’ı rastgele insanlara binlerce dolar verirken, evsizlere mesken alırken, Uber şoförlerine spor otomobiller armağan ederken görmüştük.

Cömertlik yarar kapısı oldu

MrBeast, dağıttığı bu çılgın paraya karşın görüntü içeriklerinin usulü büyük ilgi gördüğü için reklamlardan çok önemli kar elde ediyor. 91 milyon abonesi olan MrBeast’in görüntülerinin izlenme sayıları toplamda 13 milyarı aşıyor.

Kendisini “YouTube’un en büyük hayırseveri” olarak nitelendiren MrBeast, birinci başlarda 10 kişilik bir takımla çalışırken daha sonra bu grubu büyüttü. Çalışanlarını ise genellikle arkadaşları, ailesi ve tanıdıklarından seçmeyi tercih etti.

Şu anda 6 kanalı bulunan YouTuber’ın kanallarından sadece birinin aylık geliri 3,1 milyon doları buluyor. Üstelik bu gelire sponsorlardan ve eser satışlarından gelen gelirler dahil değil. Onlar da dahil olduğunda bu sayı daha da büyüyor.

YouTube’un Elon Musk’ı olur mu?

Davidson ile Musk’ın tahminen de en büyük benzerliği ise kendi sahip oldukları şöhreti, bir biçimde işe ve paraya dönüştürebilmeyi başarmaları oldu. Ayrıyeten her iki ismin de farklı teşebbüslerde bulundukları bir gerçek. Örneğin MrBeast, Aralık ayında pandemi yüzünden kapanmış restoranların mutfaklarında MrBeast Burger isimli bir eser yaptı. Bu burgerlerden 1 milyondan fazla satıldı.

Donaldson ayrıyeten ekrana dokunmayı son bırakana 25 bin dolar ödüllü bir taşınabilir oyun da piyasaya sürdü. Sonrasında gelen ilgi nedeniyle oyunun ikinci sürümünü, bu kere 100 bin dolar mükafatla erişime açtı. Yaptığı şey, yeni kuşakta içerik üreticilerine bir rol model oluşturabilir.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.