Microsoft, Windows 10 sıkıntılarıyla tekrar gündemde

0 12

Microsoft, merakla beklenen ”Sun Valley” sürümünü bu yıl sonlarında piyasaya sürecek. Lakin şirket, mevcut Windows 10 problemleriyle daima olarak gündeme geliyor.  Kullanıcılar, artık de son güncellemeden şikayetçi.

Windows 10 kullanıcılarından gelen bildirimlere nazaran son güncelleme, birtakım bireyler tarafından yüklenemiyor. Tıpkı vakitte yükleyen şahıslar içinde yeni sıkıntıları ortaya çıkıyor. Pekala son sürümde hangi yanlışlar mevcut?

Windows 10 güncellemeleri can sıkıyor

Microsoft’un Salı günü piyasaya sürdüğü KB5001330 güncellemesi, güvenlik yamasını ve bir kadro düzeltmeyi beraberinde getiriyordu. Daha evvel tespit edilen yazıcı ve bunun üzere benzeri yanılgıların da bu sürümde giderildiği söyleniyor. Lakin kullanıcıların kimileri, Salı günü yayımlanan güncellemeyi ne yazık ki bilgisayarlarına yüklerken problemlerle karşılaşıyor.

Windows 10 KB5001330 sürümü çeşitli yanlışlarla geliyor

Toplumsal medya, forum sayfaları ve çeşitli mecralarda bahisler açan Windows 10 kullanıcıları, yaşadıkları problemleri burada belirttiler. Bu şikayetler doğrultusunda çoğunluk, güncellemeyi yüklediği sırada; 0x800f081f, 0x800f0984 ve 0x800f0922 üzere kusurlarla karşı karşıya kaldıklarını söz etti.

Hatta bir kullanıcı meselesini şu biçimde lisana getirdi;

“Güncellemeyi yükle dediğim sırada 0x800f0984 ve KP5001330 yanlışlarıyla karşı karşıya kaldım. Bu sorun, Surface Studio 2 ve Surface Pro 7 cihazlarımda ortaya çıktı.”

Üstteki sıkıntıların yanı sıra kimi şahıslar de güncellemeyi yüklediğini tabir ediyor. Fakat bu kullanıcılarda yeni gelen güncellemede performans düşüklüğünden şikayetçiler. Örneğin; oyun çökmeleri, grafik donmaları ve kare suratlarında önemli düşüşler. İşte yaşanan bu sıkıntılarda yeni güncelleme ile ortaya çıkıyor. Hasebiyle her iki durumda da kullanıcıyı tatmin eden bir şey olmuyor.

Şu anda Microsoft yaşanan bu meselelerle ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Lakin şirket bu şikayetleri gördüğünde gerekli güncellemeleri hazırlayacaktır.

Pekala sizler Windows 10’da problemler yaşıyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.