MediaTek, 5G’li Dimensity 900 işlemcisini duyurdu!

0 53

Akıllı telefonlar için yonga seti üreten MediaTek, bugün erken saatlerde 5G’li yeni işlemcisini duyurdu. Orta-üst segment aygıtlar için geliştirilen Dimensity 900, tezli özelliklerle karşımızda.

MediaTek’in yeni yonga seti, 6nm süreç sürecine dayanıyor ve Dimensity serisinin en son üyesi olarak geliyor. Ayrıyeten şirket bu işlemcisinin; yapay zekayla uyumlu olduğunu ve üst seviye bellek teknolojilerini desteklediğini de söz ediyor.

Dimensity 900, 5G takviyesiyle karşımızda

Teknik özelliklerden bahsedersek Dimensity 900; FHD+ panellerde 120Hz yenileme suratına kadar destekliyor. Ayrıyeten Wi-Fi 6 ve 108 Megapiksel kameranın desteklendiğini de yeri gelmişken belirtelim.

MediaTek’in yöneticilerinden JC Hsu’ya nazaran Dimensity 900; üst seviye 5G’li telefonlara temas, ekran ve 4K HDR görüntüleme tarafında iyileştirmeler sunuyor. Bu da, akıllı telefon üreticilerine 5G portföyleri için mükemmel bir tasarım esnekliği sağlamış oluyor.

MediaTek Dimensity 900, 5G’yi destekliyor

Dimensity 900′deki Wi-Fİ 6 takviyesi, şu anda pek çok amiral gemisi telefonlarda olan kusursuz bir özelliktir. İşte MediaTek’in orta-üst segment yongasındaki Wi-Fi 6 dayanağı de muhteşem süratli ve inançlı bir temas sunuyor. Ayrıyeten bu işlemci 120Hz’e kadar bant genişliğiyle alt 6GHz modemi de içerisinde barındırıyor.

Tüm bunlara ek olarak MediaTek’in yeni işlemcisi RAM ve depolama tarafında da epeyce savlı. Çünkü amiral gemisi telefonlardaki LPDDR5  RAM ve UFS 3.1 depolama dayanağı orta düzey olan bu işlemciye de geliyor. GPU tarafında ise Dimensity 900’de Arm Mali G68 MC4 GPU’ya yer veriliyor.

Öte yandan MediaTek, yeni işlemcisinin Al sürece ünitesinin son derece güçlü olduğunu ve bu cins uygulamaları desteklediğini de tabir etti.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.