Kablosuz kulaklık kullanıcılarına Windows 10 muştusu

0 53

Kablosuz kulaklıklar artık bir standart halini almaya başladı. Oyuncular tarafından pek tercih edilmeseler de müzik ve sesli görüşmeler için kablosuz kulaklıklar ülkü olarak görülüyor. Yeni Windows 10 güncellemesi ile kablosuz kulaklıkların değerli bir kısmı, daha verimli hale gelecek. Güncelleme ile AAC dayanağı Windows 10 sistemlere geliyor.

Windows 10 için AAC takviyesi test etabında

Piyasadaki kablosuz kulaklıklar genelde üç kodekten birini kullanır: AptX, SBC ve AAC. Bilhassa AirPods‘lar ile ismini duyuran AAC kodek, yüksek performans sunar. Sırf AirPods’ta değil, piyasadaki fiyat/performans kulaklıkların birçok AAC kodekini kullanıyor. Windows’un bu kodeki desteklemek yerine SBC’ye yönlendirmesi büyük bir eksiklikti.

Insiderlar tarafından test edilme kademesinde olan Windows 10 güncellemesi ile AAC kodekli kablosuz kulaklıklar tam randımana kavuşacak. Bilhassa ses kalitesi konusunda fark edilir değişikliklerin olacağını söyleyebiliriz.

Kablosuz kulaklıklar ile ilgili gelecek tek yenilik bu değil. Insider önizlemesinde mevcut olan özellik ile artık kablosuz kulaklığın çeşidi otomatik olarak seçilecek. Kulaklığın tipinin seçilmesi, kullanıcıya daha yanlışsız bir tecrübesinin yansıması için optimizasyonlar sağlıyordu. Yeni güncelleme ile kulaklığın cinsini Windows otomatik olarak bulacak.

AAC takviyesi dışında yeni Windows 10 güncellemesi ile iki yenilik daha gelecek. Oyunlarda HDR ayarı otomatik olarak yapılacak ve kimi simgeler değişecek. Bu değişiklikleri evvelce test etmek istiyorsanız bir Windows Insider kullanıcısı olmalı ve Build 21370 kod isimli güncellemeyi kurmalısınız.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.