İşte Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışı’nın Sonuçları

0 98

Facebook’un son birkaç yıldır düzenlediği “Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması” isimli aktifliğinin sonuçlarını açıkladı. Fotoğraf Tertipleri Derneği ile yapılan bir iş birliği kapsamında gerçekleştirilen aktiflik, Türkiye’nin her yerinden profesyonel fotoğrafçıları bir ortaya getirerek, Anadolu’nun en yeterli “mevsim” fotoğraflarının belirlenmesini sağlıyor. İşte bugün yapılan açıklamalar, müsabakanın bu yılki etabının en güzellerini gözler önüne seriyor.

Düzenlenen müsabaka, maddi manada büyük getirilere sahip olmasa da manevi manada ülkemizdeki fotoğrafçıları şad edecek tipten. Çünkü bu yarış sonunda birinci olan fotoğraflar, 3 milyondan fazla takipçisi olan Facebook Türkiye’nin resmi Facebook hesabında kapak fotoğrafı olarak kullanılmaya başlıyor. Böylece muvaffakiyet elde eden fotoğrafçılar, yaptıkları çekimleri çok büyük bir topluluğun beğenisine sunmuş oluyorlar.

İşte 2021 yılı Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışı’nın en güzelleri

Anadolu’nun farklı yerlerinde çekilen imajlar, dalın tecrübe isimlerinin oluşturduğu bir heyet tarafından oylanıyor. İmgelere profesyonel manada yaklaşan heyet üyeleri, verdikleri oylarla da o yılın en düzgün Anadolu fotoğraflarını belirlemiş oluyorlar. Fakat bu bağlamda her mevsim için sırf bir adet fotoğrafın en âlâ olarak seçildiğini söylemek gerekiyor.

Fotoğrafçılık yarışının heyet üyelerine baktığımızda, Savaş Fotoğrafçısı Coşkun Aral, fotoğrafçı Tanın Helvacı, fotoğraf editörü Murat Gür, Prof. Dr. Ozan Bilgiseren ve küratör Merih Akoğul üzere çok değerli isimlerin varlığını görüyoruz. İşte bu isimler, üstte görmekte olduğunuz seçilmiş fotoğraflar ile çabucak aşağıya bıraktığımız öteki fotoğrafları, yılın en düzgünleri olarak seçtiler.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.