İstanbul Havalimanı, Türkiye’yi ‘Zafer Yolu’nda Buluşturuyor

0 31

İstanbul Havalimanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda birlik ve beraberliği en kuvvetli şekilde hissettirebilmek için oluşturulabilen “zaferyolumuz.Com” web sitesi ve Twitter mecrası tüm Türkiye’yi zafer yürüyüşüne davet ediyor.

İstanbul Havalimanı İşletmesinden (İGA) yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkuyla kutlanabilmesine katkıda bulunmak için çevrim içi bir buluşma organize edildi. Böylece Büyük Taarruz’un 99. senesinde katılımcılar ile zafer yürüyüşünün tekrarlanması amaçlanıyor.

“Zafer Yolumuz” adı verilen buluşma, 28 Ağustos’ta sosyal ağlarda “#ZaferYolumuz” paylaşımlarıyla duyuruldu. 99 sene önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının zafer kazandıkları yolda yer almak isteyenler, Twitter’da “#ZaferYolumuz” etiketiyle paylaşım yaparak ya da “zaferyolumuz.Com” adresine girerek katılım sağlayabiliyor.

Twitter’da “#ZaferYolumuz” konu etiketini kullanan veya “www.Zaferyolumuz.Com” adresine ad-soyad bilgileriyle giriş yapan kullanıcılar, web sitesinde yer alan haritada bayrak şeklindeki pin işaretleri ile yerlerini alıyorlar. Her bir pin bir katılımcıyı temsil ediyor. Katılımcılar pinlerin üstüne tıkladıklarında ad soyad bilgilerini veya Twitter kullanıcı adlarını ve #ZaferYolumuz etiketiyle paylaştıkları tweetlerini görebiliyorlar.

Kullanıcılar haritanın neresinde yer aldıklarını görebilmek için sitede yer alan “arama” alanına isimlerini/kullanıcı adlarını yazarak kontrol edebiliyor. Kendi pin işaretlerine tıkladıklarında ise sosyal ağlarda paylaşabilecekleri bir katılım kartı karşılarına çıkıyor. Kartın üstünde zafer yoluna katılan kaçıncı kişi olduklarına dair bir bilgi de yer almakta.

“Zafer Yolumuz” haritasında şehirler, düşman işgalinden kurtulma tarihlerine göre sıralanıyor.

Projeye Katılanlar Adına Afyonkarahisar’da Bir Okulun İhtiyaçları Karşılanıyor

Proje kapsamında ayrıca, bir sosyal sorumluluk projesi de hayata geçiriliyor. İGA, projeye katılan kullanıcılar adına Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesi Garipçe köyünde yer alan Garipçe Ortaokulu’nun gereksinimlerini karşılıyor.
“Zafer Yolumuz Projesi” kapsamında, Büyük Taarruz dönemini, planlamalarını ve harekete geçilen ilk günü anlatan bir de film hazırlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı için özel olarak hazırlanan film, 28 Ağustos’tan itibaren  sosyal ağ hesaplarından izlenebiliyor.

Kaynak:milliyet.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.