iOS 14.6 RC çıktı: iPhone’a yeni özellikler geldi!

0 78

26 Nisan tarihinde iOS 14.5 güncellemesini yayınlayarak birçok yeni özelliği kullanıcılara sunan Apple, iOS 14.6 için kolları çoktan sıvamış durumda. Final sürümü adayı olan RC versiyonu geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Bu sürümü test etmek için aygıtınızda iOS Beta profilinin yüklü olması yahut bir Apple geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. Lakin test sürümlerinde sorun çıkma ihtimali yüksek olduğu için yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.

iOS 14.6 ile iPhone daha yetenekli hale geliyor

Apple Music uygulaması, iOS ve iPadOS 14.6 ile uzamsal ve kayıpsız ses özelliklerine kavuşuyor. Uzamsal ses özelliği, ses her tarafdan geliyormuş üzere sürükleyici bir ses tecrübesi sunuyor. Kayıpsız ses özelliği ise modülleri, sanatkarların stüdyo ortamında kaydettiği kalitede dinlemeyi mümkün kılıyor.

Bu sürüm ile birlikte AirTag’ler kayıp modu için e-posta adresi girmenize müsaade veriyor. Şu anda yani iOS 14.5 sürümünde yalnızca telefon numarasına müsaade veriliyor.

Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda Podcast uygulamasının arayüzünde değişikliklere gidilirken, Apple Podcast abonelikleri bu sürüm ile birlikte hayatımıza girecek.

iOS 14.6, Apple’ın Nisan etkinliğinde tanıttığı Apple Card Ailesinin temelini atıyor. ‌Apple Card‌ Ailesi, eşlerin tek bir Apple Card‌ hesabını paylaşmalarına ve ‌tüm denetimin bir bireyde olmasına imkan tanıyor.

Ayrıyeten ebeveynlerin, çocukların finansal alışkanlıkları öğrenmeleri için isteğe bağlı harcama limitleri ve ebeveyn denetimleriyle belirlemesine, satın alma süreçleri için çocuklarıyla bir Apple Card‌ paylaşmalarına imkan sunuluyor.

Ailenin tüm harcamaları tek bir noktadan takip ediliyor ve tek hesap üzerinden 13 yaşın üzerindeki beş bireye kadar paylaşım takviyesi sunuluyor.

Release Candidate nedir?

Kararlı sürüm olmaya aday olan test versiyonlarına, RC yahut asıl ismiyle Release Candidate ismi verilmekte. Yani rastgele bir sorun çıkmaması halinde bir sonraki güncellemede iOS 14.6’nın herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.