iOS 14.6 Beta 1 kodlarında sürpriz bir özellik göründü

0 5

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Spring Loaded etkinliğinde yeni Apple Music paketlerini duyuran Apple, iOS 14.6 Beta 1 sürümünde bu özelliği kodlarda ortaya çıkardı.

Apple Music HiFi ile yüksek kaliteli abonelik paketi sunulmaya başlayacak yeni servisin beklenen fiyatı da ortaya çıktı.

Apple Music HiFi beta kodlarında ortaya çıktı

Teknoloji devi Apple’ın yeni servisleri iOS beta kodlarında ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha evvel kod sızıntısı ile birçok özellik yahut servisin sunulacağı günler öncesinden hakikat iddia edilirken, artık de iOS 14.6 Beta 1 kodlarında yeni bir servis göründü.

Apple Music HiFi, kodlara bakıldığında yeni bir abonelik paketi olarak karşımıza çıkıyor. Kodların açıklamalarına baktığımızda ise kayıpsız ses/müzik, HiFi ve yüksek kaliteli transfer üzere kısa açıklamalar yer alıyor. Buradan da Apple’ın iOS 14.6’nın sonuncu sürümünde yeni paketini herkese sunabileceği sonucuna ulaşılıyor.

Fakat birtakım analistlerin iddialarına nazaran de HiFi paketi, AirPods‘lara özel olacak. Buna nazaran HiFi paketi için ekstra fiyat ödenmeyecek lakin kullanabilmek için uyumlu AirPods’a sahip olmak gerekecek.

Referans kodlarda yer alan bir başka bilgi ise abonelik fiyatı. Spotify ve TiDAL üzere tezli rakipleri bulunan Apple’ın HiFi paket fiyatı 9.99 dolar düzeyinde bulunuyor. Birebir vakitte öteki Apple Music paketlerinde olduğu üzere açılması beklenen bu servisin Türkiye’de de satın almaya sunulabileceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.