İnternette Satılan Eserlerin Makûs Yorumlarını Test Ettik

0 71

İnternetten alışveriş, alışveriş yapmanın en çok tercih edilen yolu haline gelmiş durumda. O denli ki artık market alışverişlerimizi bile internet üzerinden gerçekleştirmeye başladık. Her bütçeye hitap eden, sınırsız çeşitliliğin olduğu bu dünyada en değerli rehberimiz ise eserlere gelen yorumlar.

Ama bu yorumların olumlusu da olumsuzu da vakit zaman aldatıcı olabiliyor. Bilhassa kelam konusu eser görece düşük fiyatlı, ismi sanı çok da bilinmeyen markalara ilişkin eserlerse, berbat yorumlar satın alma kararlarımızı önemli manada etkiliyor. Genellikle daha ‘bilindik’ alternatiflere yönelmemize, haliyle daha fazla para ödememize de sebep olabiliyor.

5 farklı teknolojik eserle test ettik: Yorumlar ne kadar gerçekçi?

Yorumların böylesine tesirli olması bizi ufak bir test yapmaya itti. Seçtiğimiz beş farklı teknolojik eseri satın aldık. Akıllı saat, tablet, oyun kulaklığı, kablosuz hoparlör ve bir dronedan oluşan eserlerin her birinde epeyce berbat ve caydırıcı yorumlar olduğunu da eklemekte yarar var.

Eserlerin tamamı elimize ulaştıktan sonra da teste başladık; gelen makus yorumlarda yazanları eserler üzerinde bir bir denedik ve bahsedildiği üzere makus sonuçlar alınıp alınmadığına baktık. Alışılmış ki haklı yorumlar olduğu üzere pek çok yorumda da çokça kusur hissesi olduğunu fark ettik. Tüm eserlerle ilgili yaptığımız eğlenceli testlere göz atmak isterseniz görüntümüzü izleyebilirsiniz.

Makûs yorumların satın alma kararınızı etkileyip etkilemediğini ve görüntümüz ile ilgili görüşlerinizi bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın, keyifli seyirler!

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.