Instagram’ın Tarayıcıdan Paylaşım Özelliği Test Ediliyor

0 64

Instagram, kullanıcılarına platforma masaüstünden erişim imkanı sunduğundan beri beraberinde daima birtakım kısıtlamalar da vardı. Evvelce tarayıcı üzerinden sadece akışta dolaşmamıza müsaade veren Instagram, yavaş yavaş iletileşme üzere kimi özellikleri de eklemeye başladı. Fakat yeni bir gönderi paylaşmak için şayet Facebook’un ‘İçerik Stüdyosu’ hizmetini kullanmıyorsanız hâlâ taşınabilir uygulamaya gitmeniz gerekiyor.

Lakin bir müddettir Instagram’ın bu gidişatı sonlandıracağı ve tarayıcıda instagram.com üzerinden paylaşım yapmaya imkan sağlayacağı söyleniyordu. Ortaya çıkan birtakım yeni ekran imajları ise test edilmeye başlanan bu özelliğin nasıl görüneceğini gösterdi.

Özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor:

Emsal haberleri ortaya çıkarmasıyla bilinen bir Twitter kullanıcısı olan @alex193a tarafından paylaşılan ekran imgeleri, özelliğin tıpkı taşınabilir uygulamada olduğu üzere, emsal adımlarla fotoğraf paylaşma imkanı sunacağını gösteriyor. Bilgisayardan bir imaj seçip yükleyip, akabinde kırpma, filtre ekleme üzere süreçleri de gerçekleştirmemize imkan sağlayan özelliğin ne vakit tüm kullanıcıların beğenisine sunulacağı ise bilinmiyor.

Bu husustaki beklentiler ise özelliğin çok da yakın bir vakitte gelmeyeceği tarafında. Instagram’ın bir mühlet daha bu hususta geliştirmeler yapması gerekiyor olabilir. Özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağının yanında merak uyandıran bir öbür mevzu ise bu adım ile birlikte taşınabilir uygulama kullanım oranlarının nasıl değişeceği. Alışılmış ki taşınabilir kullanım oranı her şartta yüksek kalmaya devam edecektir lakin tüm gününü bilgisayar karşısında geçiren geniş kitlelerin bu özellik sonrası taşınabilir uygulamayı daha az ziyaret etmeleri de muhtemel.

Kaynak: Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.